11. Dönem POMEM Adaylarına duyuru…

11. DÖNEM POLİS MESLEK EĞİTİMİNE ALINACAK
ÖĞRENCİ ADAYLARININ DİKKATİNE
1- 11. dönem polis meslek eğitimi 14 Aralık 2011 tarihinde başlatılacaktır.
2- Eğitime katılacak öğrenci adaylarının sağlık rapor işlemleri ve güvenlik soruşturması işlemleri 05 Eylül 2011 tarihinde başlatılacaktır.
Buna göre;
30 Ekim – 06 Kasım 2010 tarihleri arasında yapılan sınavda başarılı olan adaylardan;
a) Erkek adaylardan; 6101. ile 9500’e kadar olan asil adayların tamamı; yedek sıralamada kazanan 1. yedek adaydan 500. yedek adaya kadar olan adayların tamamı,
b) Bayan adaylardan; 251. ile 500’e kadar olan asil adayların tamamı; yedek sıralamada kazanan 1. yedek adaydan 40. yedek adaya kadar olan adayların tamamı,
c) 10. dönem polis meslek eğitimini kazanıp herhangi bir sebeple 11. döneme ertelenen adayların tamamı için;
05 Eylül 2011tarihinden itibaren sağlık kurulu raporu işlemleri başlatılacaktır.
3- Sınavları asil ve yedekten kazanıp da 11. dönem için çağrıda bulunulan adayların tamamı internet sorgulamasında isimleri karşısında belirtilen tarihte sağlık raporu ve güvenlik soruşturması için müracaat ettikleri İl Emniyet Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüğüne gideceklerdir.
4- Adaylar, İl Emniyet Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüklerine, nüfus cüzdanı, 6 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf ile, evli olanlar; eşleri hakkında yapılacak güvenlik soruşturması için güvenlik soruşturması formunda kullanılmak üzere eşine ait 1 adet vesikalık fotoğraf ile gideceklerdir.
5- Erkek adaylardan; askerde iken hava değişimi raporu alanlar hava değişim raporlarını, herhangi bir nedenle alınan sağlık raporları ile terhis belgelerini, askerlikten muaf ve askerliğe elverişli değildir raporu olanlar bu belgeleri ile İl Emniyet Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüklerine gideceklerdir. (Bu tür belgeleri müracaat sırasında teslim etmeyenlerin tespiti halinde yasal işlem yapılacaktır.)
6- Sağlık kurulu rapor formlarını İl Eğitim Şube Müdürlüklerinden alan adaylar, rapor formunda belirtilen hastanelerden en kısa zamanda kurul raporunu tamamlayacaklardır.
7-13 Eylül 2011 Salı günü saat 16.00’a kadar İl Emniyet Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüğünden sağlık rapor formunu almayanlar ile hastanelerden alacakları sağlık kurul raporunu 23 Eylül 2011 Cuma günü saat 16.00’a kadar tamamlamayanların öğrenci adaylık hakları sonlandırılacaktır.
8- Sağlık kurulu raporu, Emniyet Genel Müdürlüğü Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Sağlık Komisyonunca “POMEM Öğrencisi Olur” şeklinde onaylanan adayların POMEM Müdürlüklerine planlaması yapılacaktır.
9- POMEM Müdürlüklerine planlama sonuçları 24 Kasım 2011 tarihinde www.egm.gov.tr/egitim adresinden yayınlanacaktır.
10- Sağlık raporu olumsuz sonuçlanan ve feragat eden adayların yerine, erkek adaylar için 501. yedek ve sonrası bayan adaylar için 41. yedek ve sonrasının çağrılma ihtimallerine karşı internetten yayınlanacak olan duyurularımızı takip etmeleri menfaatlerinedir.
11-Yapılan bu duyuru tebliğ mahiyetinde olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET