20 bin Polis Alımı

31 Mart 2010 tarihli Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında basın açıklası yapan Cemil ÇİÇEK, polis meslek eğitimine katılacak 4 yıllık üniversite mezunlarına yönelik yaş ile ilgili şartların değişmesi ve 20 bin polis alımı yapılacağı konusunda basına yansıma bulunmaktadır.

 

 

Bu açıklamalardan POMEM’e başvuracak adayları sevinderecek bir karar çıktığı gözlemleniyor. Yaş şartları ile müracaatta bulunamayan adaylar için bir şans daha doğmuş oldu.

 

Açıklamanın diğer boyutunda 20 bin polis alımı şeklinde yansıyan konu şu şekilde anlaşılmalıdır.

Her sene polis eğitim kurumlarından mezun olanlara yönelik rutin bir işlem Maliye Bakanlığından hükümetin kararı ile kadro talebinde bulunulmaktadır. Bu işlem kadro ihdası adı ile yer alır. Bu açıklamalarla polis alımlarında bulunan PMYO ve POMEM’lere daha çok aday alınacağı anlamı çıkartılmamalıdır.

 

20 bin polis kadrosunun karşılığı;

2010 Haziran ayında mezun olacak 6000 (net rakam değil ) POMEM

2010 Temmuz ayında mezun olacak 6100 PMYO

2010 Temmuz ayında mezun olacak 700 ( net rakam değil ) Polis Akademisi

2010 Aralık ayında mezun olacak 6000 (net rakam değil ) POMEM’den mezun olup göreve başlayacak polis adaylarını kapsamaktadır.

 

Bu tarz haberlere basın organlarının yorumu hep bu şekilde olmaktadır. Doğru algılanması gereken kavramı yukarıda detayları anlattım.

 

POMEM adaylarına yönelik yapılan yaş düzeltmesinin PMYO adaylarına yönelik te yapılması tarafımca uygun olacaktı. Tabi takdir ilgili kurumlara ait.

 

Sınavlara hazırlanan tüm adaylara başarı dileklerimle. Editör abiniz.

 

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET