2007 PMYO İNTİBAK EĞİTİMİ HAKKINDA

PMYO İNTİBAK EĞİTİMİ HAKKINDAPolis Meslek Yüksek Okulları yazılı sınavını kazananlar 10-24 Eylül 2007 tarihleri arasında İntibak Eğitimine kazandıkları okulda katılacaklardır. Üyelerimizden sıkça soru aldığımız PMYO İntibak Eğitimi hakkında detaylı bilgi almak isteyenler yazının devamını okuyunuz.

İntibak Eğitimi, adından da anlaşılacağı gibi hazırlık eğitimi anlamına gelmektedir. 15 gün süren bu eğitim içinde adaylara yatılı ortama adapte olma, yanaşık düzen eğitimleri, temel disiplin eğitimi ve okula giriş için önemli bir unsur olan sağlık şartlarını taşıyıp taşımadıklarına dair tam teşekküllü hastanelerden sağlık raporları aldırılır.

Sağlık raporları aday için önem arz etmektedir. Şöyle ki adayın sağlık raporunda sorun çıkması okuldan ilişiğinin kesilmesine sebep olmaktadır.

İntibak eğitimi süresince her hangi bir elemeye yönelik bir sınav yapılmamaktadır. Adaylar spor eğitimlerine tabi tutulmaktadır. Ancak bu spor eğitimleri elemeye yönelik değildir.

Adaylar intibak eğitimine gelirken yatılı ortamda ihtiyaç duyacakları eşyaları getirmelidir. Bu eşyalar eşofman, tişört, yedek fanila , pijama takımları, günlük kıyafet (kot vs.), şahsi temizlik eşyaları (traş takımı vs) ve okulun bulunduğu iklime göre getirecekleri kıyafetler olmalıdır.

PMYO yazılı sınav sonuçları açıklandıktan sonra İntibak Eğitimi ile ilgili detaylı bir açıklama Polis Akademisi Başkanlığı tarafından adaylara duyurulacaktır. Sınav sonuçları açıklandıktan sonra kazananlardan olup bu yazı okuyanlardan olmanız dileği ile yazılı sınavda başarılar.PMYO.NET

İNTİBAK EĞİTİMİ VE OKULA BAŞLAGIÇ TAKVİMİ

25-28 Eylül 2007 İntibak Eğitimine Katılan Öğrencilerin İzne Gönderilmesi

29 Eylül 2007 1. ve 2. Sınıf Öğrencilerin Yüksekokullara Gelişleri

01 Ekim 2007 2007-2008 Eğitim-Öğretim Döneminin Başlaması

TARİHLER POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI AKADEMİK TAKVİMİNDEN ALINMIŞTIR.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET