2007 PMYO Sınavı Genel değerlendirmesi

2007 PMYO Sınavı Genel değerlendirmesiPolis Meslek Yüksek Okulu sınavlarına hazırlanan adaylardan sıklıkla sınavda çıkan soruların ne türde ve kaç tane olduğu hakkında sorular almaktayız. PMYO sınavını geçmiş yıllara bakarak değerlendirirsek,

2001 yılından 2006 yılına kadar hep aynı konulardan aynı sayıda soru sorulmuştur. Polis Akademisi Başkanlığı 2007 PMYO sınavında bir değişikliğe giderek konuları ve dağılımını değiştirmiştir.

Yenilik olarak genel kültür konularından 5 tane soru sormuş ve sosyoloji alanından hiç soru sorulmamıştır.

2007 yılında sorulan soruları ve konularını aşağıda bulabilirsiniz.

Soruların 30 u Türkçe,

5 i Coğrafya,

5 i Genel Kültür,

15 i Tarih,

25 i Matematik ve

20 si Fizik Kimya Biyoloji konularından çıkmıştır.

Genel kültür sorularına örnek olarak ” Emniyet Genel Müdürlüğü hangi bakanlığa bağlıdır? sorusunu örnek verebiliriz.

Adaylara tavsiyemiz, çıkmış soruların bulunduğu kitaplardan temin ederek soruların tür ve şekilleri analiz etmeleri, daha sonra bu konulara örnek sıkça öss de çıkan soruların bol bol çözülüp, test çözme kabiliyetlerinin artırılması önem arz edecektir. Test çözmeden önce eksik konulara çalışılmalıdır.

Sözel yönü iyi olan adayların sayısal alanlarını geliştirmeleri, sınavı kazanmaları açısından büyük önem arz etmektedir.

Sınavda fazladan alınacak 1 netin diğer adayların önüne geçmenizde fayda sağlayacağı aklınızdan çıkartılmamalı, “PMYO sınavı nasıl olsa basittir” dememeli ve işin önemini kavrayıp şimdiden ders çalışmaya başlanmalıdır.

Herkesin Torpili kendisidir ilkesinden hareketle, torpil vs iddalarını kulak ardı edip bol bol çalışın.

Polislik sınavına hazırlanan tüm adaylara başarı ve şanslar.PMYO.NET

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET