2007 PMYO YAZILI SINAV SİSTEMİ

2007 pmyo yazılı sınav sistemiSitemizde bulunan iletişim bölümü kanalı ile sorduğunuz soruların çoğunluğunu sınav sisteminin nasıl olduğu hakkında sorular oluşturmaktadır. Aynı durumda bir çok adayın olduğunu düşünüyor, yazımızın devamına PMYO Yazılı Sınav Sistemi hakkında bilgileri ekliyoruz. Sınava hazırlanan tüm üyelerimize ve ziyaretçilerimize başarılar diliyoruz.PMYO.NET

 

Yazılı sınavda 100 soru sorulur.

Her soru 1 puan olarak değerlendirilir.

Sınav süresi 120 dakikadır.

4 yanlış 1 doğruyu götürür.

Örneğin bir aday 78 doğru 20 yanlış ve 2 soruyu da boş bıraksın

Adayın alacağı net puan 73 puandır.

 

Sınav sorularının nasıl olacağı içeriği ve niteliği hakkındaki tüm kararları Polis Akademisi Sınav Komisyonu Başkanlığı alır ve uygular.

Baraj puan var mı? diye soranlara kısa olarak PMYO SINAVI YARIŞMA SINAVIDIR diyebiliriz. Yarışma sınavından kasıt en iyi puan alandan aşağı doğru alımların yapılacağıdır. Kimse alt puan şu olur diyemez. Ancak geçen senenin istatistiklerine bakıp bir değerlendirme yapmak en mantıklı olanıdır.

Sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih için bir tahminde bulunmak gerekirse geçen sene gibi (20 Ağustos 2006 da yapılan yazılı sınavın sonuçları 25 Ağustos 2006 da açıklandı) bu senede yazılı sınav tarihinden 5 gün sonra sonuçlar açıklanabilir.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET