2008 PMYO SINAVINA GİREN ADAY SAYISI

2008 Polis Meslek Yüksek Okulu yazılı sınavına ÖSYM den yapılan açıklamaya göre başvuran aday sayısı 84.392 dir. Yazılı sınava girmeyi hak edipte sınav ücretini yatıramayan vs mazeretlerinden dolayı giremeyenler düştükten sonra yazılı sınava giren aday sayısı 81.696 dir.

Bu sene adayların seçimi 81.696 kişi arasından olmuştur. Her geçen yıl başarı oranınınv e müracaat sayısının artması önümüzdeki yıllarda PMYO sınavına girecek adayların işini zorlaştırmaktadır. Bu sene artı olarak liselerin mezun vermemesi bile müracaat sayısının artmasını engelleyememiştir. Polislik mesleğinin iş garatisi ve toplumumuzdaki vizyonu bu mesleğin tercih sebebi olmasında ilk sırayı çekmektedir.
Kazanamayan adaylar yakında sizler için sitemizde Editörümüz tarafından sınava hazırlık tavsiye yazıları yayınlanacaktır. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET