2009 PMYO Sınav Aşamaları ve Başvuru Detayları

Polis  Meslek Yüksek Okulları 2009 PMYO sınavı aşamaları ve başvuru detayları hakkında detaylı bilgiye yazımızın devamını okuyarak ulaşabilirsiniz. Hangi aşamalar ve hangi sınavlara tabi tutulacağınızı bilmenizin size fayda sağlayacağını düşünüyoruz.

2009 PMYO SINAV AŞAMALARI ve BAŞVURU DETAYLARI

  • PMYO sınavına müracaat edebilmenin ön şartı ÖSS 2009’a girerek istenilecek baraj puanı almaktır. ÖSS 2009 girmeyenler PMYO sınavına müracaat edemezler. Kaç puan almanız gerektiği henüz açıklanmamıştır. Tahminimizce geçen sene istenen puanın aynısı istenebilir. Alabileceğiniz en yüksek puanı almaya bakın.
  • ÖSS sonuçları açıklandıktan sonra internet üzerinden PMYO ön kayıtları alınacaktır. Tarihler henüz açıklanmadı.
  • İnternetten ön kaydı yapanlar, PMYO için istenen evrakları belirtilen tarihler arasında ikametlerinin bağlı olduğu PMYO’na gidip bizzat teslim edecekler.
  • Belge teslimini yapanlara Mülakat sınavı tarihi verilecektir.
  • Size verilen tarihte  Mülakat sınavı için gittiğinizde, ön sağlık kontrolü vs detaylarda sınava tabi tutulacaksınız. Boyunuz tutuyorsa, vücudunuzda eşgal belirleyici izler yoksa, sorulan sorulara heyecanlanmadan cevap verdiyseniz elenme riskiniz bulunmamaktadır.
  • Mülakat sınavı sonrasında aynı gün elenip elenmediğinizi size duyuracaklardır.
  • Mülakat sınavını geçenlerin yapması gereken en son aşama PMYO yazılı sınavıdır. Yazılı sınavın içeriği yönetmelikle sabitlenmiştir. Sitemizde hangi konudan kaç soru sorulduğu yazmaktadır. Yazılı sınav yarışma sınavıdır. Dolayısıyla kaç net yaparsam sınavıkazanabiliri? sorusunun cevabı adayların başarı durumlarında saklıdır.
  • Sınavın tarihler ile ilgili detayları, sınavın kimin tarafından yapılacağı, başvuru tarihleri ve detayları Mayıs veya Haziran ayında yapılabilir.
  • Resmi duyuru ve açıklamalar ile hareket etmeniz kesinlikle önerilir.
  • Sınavın ilk aşaması olan ÖSS’de herkese başarı dileklerimle.

EDİTÖR

PMYO.NET

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET