2009 PMYO Yazılı Sınavına Katılacak Aday Sayısı

03 Ağustos 2009’da başlayan ve 15 Ağustos 2009’da son bulan Polis Meslek Yüksek Okulları (PMYO) mülakat ve fiziki yeterlilik sınavını geçen ve PMYO yazılı sınavına girmeye hak kazanan polis adayların sayısı belli oldu. 

Buna göre; mülakat sınavına 58 bin küsür erkek ve 15 bin küsür bayan başvurdu.

Erkek adaylardan mülakat sınavını geçen aday sayısı 50 bin küsur iken, bayanlardan sınavı geçen 11 bine yakın aday bulunmaktadır.

Mülakat sınavında elenen erkek sayısı 7000 e yakın, elenen bayan sayısı 4000 e yakındır.

Mülakat sınavına girmeyen aday sayısı erkeklerde 1600 küsür, bayanlarda ise 500 yakındır.

Buna göre toplamda; yazılı sınava girecek aday sayısı 61000 küsürdür. Bütün adaylara geçmiş olsun dileklerimizi ilettikten sonra şunu belirtelim:
Öncelikle, PMYO yazılı sınav ücretini yatırmayı unutmayınız. Son tarih 18 Ağustos 2009 Salı günüdür.

Geçen yıl, bize gelen bilgiye göre en az birkaç bin kişi, yazılı sınav ücretini yatırmadığından dolayı PMYO yazılı sınavına giremedi. İkincisi; PMYO yazılı sınavı, giren sayısı fazla, ancak kontenjanı düşük olan bir sınavdır ve bundan dolayı da çok çalışılması gereken bir sınavdır. Onun için; polis adaylarının kendilerini Konu Anlatımlı PMYO Hazırlık Kitapları, Soru Bankaları ve Deneme Setleriyle geliştirmelerini öneriyoruz. Sitemizdeki deneme sınavlarını mutlaka çözmenizi de tavsiye ediyoruz.

Mülakat sınavını geçen ve yazılı sınav ücretini doğru bir şekilde yatıran adayların yapması gereken giriş belgelerinin gelmesini beklemek. ÖSYM adaylara 25 Ağustos 2009 tarihinden itibaren giriş belgelerini postalamaya başlayacak.

Bütün adaylara tekrar geçmiş olsun der, hayırlı günler dileriz.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET