2009 PMYO Yedek Alımları Hakkında…

PMYO 2009 sınav sonuçları açıklandıktan sonra adaylar asil, yedek veya başarısız olabildiklerini görebildiler. Yedek alımlarının nasıl olacağını öğrenmek istiyorsanız yazımızın devamını okuyunuz.

Yedek olarak kazanan adaylar,

PMYO sınavını asil olarak kazanıp İntibak Eğitimine katılmayanların ve İntibak Eğitiminde sağlık sorunları ile elenenlerin yerlerine çeşitli periyotlar halinde çağırılırlar.

İlk alımlar okulu asil olarak kazanıp okula kayıt yapmaya gitmeyenlerin yerine olur. Daha sonrasındaki alımlar sağlık raporu işlemlerinin sonucunda elenenlerin yerine olur.

Normalde yedek alımları eğitim öğretim dönemi başladıktan 2 hafta sonrasına kadar devam ediyordu. Bu sene nasıl bir uygulama olacağı merak konusu.

Yedek adaylar şu an pmyo.egm.gov.tr resmi internet sitesine girip T.C. kimlik bilgileri ile bir sonucu görüntüleyemezler. Yedek adayların yapmaları gereken internetteki duyuruları takip etmek. Ayrıca yedekten çağırılan adayın telefonuna da ulaşılırlar.

Sınav sonucuna göre başarısız olan adaylar, tüm yedeklerin çağırılması durumunda eğer hala ihtiyaç varsa başarı sırasına göre çağrılabilir. Böyle bir işlem daha önce hiç olmadı.

Yeni okulların açılıp açılmadığı ile ilgili güncel bir bilgiye sahip değiliz. Önümüzdeki yıl alımların daha fazla olacağını bekliyoruz. Editör abiniz…

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET