2010 PMYO İnternet Ön Başvuruları Başladı

2010 PMYO sınavına katılacak adaylar için internet ön başvuruları başlamıştır. Polis Akademisi Başkanlığı PMYO resmi sitesine girerek ön başvurularınızı yapabilirsiniz.

 

Ön başvuruları yapabilmek için resmi sitenin yoğun olmadığı saatleri deneyin. Gece geç saatlerde veya sabah erken saatleri başvurularınızı yapabilmek için tercih edin, diğer zamanlarda sitenin yoğunluğundan dolayı sağlıklı olarak kaydınızı yapamayabilirsiniz.

 

Kaydın sonunda veya içinde size not almanız gereken aday numarası veya şifresi veriliyorsa bunu mutlaka bir kenara not alın ve saklayın. Bilgilerinizi girerken çok dikkatli olun ve doğru bilgiler girin.  Yanlış bilgileri sonra düzelttirmek sizi uğraştırabilir.

 

Resmi açıklamadaki bir detayı sizlerle paylaşmak isterim.

İnternetten ön başvuru yapan ve 2010 YGS’den yeterli müracaat puanını alan adayların 10-18 Mayıs 2010 tarihleri arasında (16 Mayıs Pazar günü hariç) aşağıda bulunan Başvuru Merkezlerine şahsen başvuruda bulunmaları gerekmektedir. İnternet üzerinden ön başvuruda bulunan ancak Polis Akademisi Başkanlığı tarafından belirlenen şartları taşımayan veya 10-18 Mayıs 2010 tarihleri arasından başvuru merkezlerine şahsen başvuruda ve evrak teslimi için gelmeyen adayların ön başvuruları kesinlikle kabul edilmeyecektir.( İnternet üzerinden ön başvuru kesin müracaat sayılmaz. Ön başvuruları sınav merkezlerince onaylanmayan adayların önbaşvurularının hukuki geçerliliği yoktur.)

Ayrıca bir diğer husus;

DİKKAT : Ön başvurusunu yapıpda evraklarını belirtilen sürede teslim etmeyen, başvurusunu yapmayan veya yapamayan ya da başvuru şartlarından herhangi birini taşımayan, sınava girmeyen/giremeyen/sınava alınmayan/sınavdan çıkarılan/mülakat ve yazılı sınavda başarısız olan/ sınavı geçersiz sayılan/ücret gerektirmeyen bir işlem için ücret yatıran ve aynı işlem için birden fazla ücret yatıran/sınav ücretini kendi adına yatırmayan adayların yatırmış oldukları sınav ücreti geri ödenmez. Hiçbir surette sınav ücreti iade edilmeyeceğinden, adayların mağdur olmamaları için başvuru şartlarını çok iyi inceleyerek, şartları taşımaları halinde sınav ücretini yatırmaları gerekmektedir.

 

PMYO Başvuru ücreti olan 30 TL’yi evrak teslimine gitmeden önce mutlaka yatırmayı unutmayın, başarı ve şans diliyorum. Editör abiniz…

 

Ankara’daki adaylara Duyuru: Ankara’da başvuru yapacak adaylar Polis Akademisi Anıttepe Kampüsünden de dosya temin edebilirler.Başvuru ve Mülakat için Güvenpark dan Gölbaşı kampüsüne Ego otobüs seferleri düzenleyecektir.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET