2010 PMYO Ön Başvuruları

Polis Meslek Yüksekokulları 2010 yılı ön başvuruları YGS sonuçları açıklandıktan sonra internet üzerinden Polis Akademisi Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır. YGS’den PMYO için istenilecek puanı alan adaylar diğer giriş şartlarını da taşıyorlarsa internet üzerinden ön başvurularını yapacaklar. İnternet başvurularını tamamlayanlar, ileri tarihlerde açıklanacak tarih aralıklarında PMYO başvuru merkezlerine bizzat giderek başvuru için istenilen evrakları teslim edecekler.

Başvuru için evrak tesliminde bulunan adaylara mülakat sınavı için tarih verilecek.

Adaylar sıklıkla sınav tarihlerini, YGS’den istenilecek puanı ve diğer detayları sormaktalar. Adayların sitemizi ve resmi duyuruları takip etmeleri uygun olacaktır. Resmi açıklamaların Mart ayında yapılması bekleniyor. Resmi açıklamalar veya bu konu ile ilgili bir gelişmeden haberimiz olursa hemen sitemize detaylı bir yazı ekleriz.

Yaş değişikliği ile ilgili bir gelişme veya bilgiye sahip değiliz.

Sınavlarda başarı diliyorum. Editör Abiniz…

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET