2010 Pmyo Sınavına girecek arkadaşlar;

Arkadaşlar belki sıradan olacak ama her sınavın olduğu gibi Pmyo sınavının da anahtar kelimesi çalışmak. Peki nasıl çalışacağız. Ya da siz nasıl hazırlandınız diyorsanız size kendimden birkaç örnek verebilirim. Arkadaslar öğrenmede ne kadar çok duyunuzu kullanırsanız o kadar rahat öğrenirsiniz. Bundan kastım nedir? Özellikle genel kültür konuları yani tarih ve coğrafya konularını sadece okuyarak çalışmayın. Okuduğunuz bölümlerin özetlerini çıkarın ve çıkardığınız özetleri yazarak bunu pekiştirin.

Bir ikinci konu ise planlı çalışma. Bir gün 4 saat ikinci gun 2 saat 3. gun hiç ders çalısmamak sizin konsantrasyonunuzu bozacaktır. Onun için eksiklerinizi belirleyip bir plan program içinde çalışmak sizin için daha faydalı olacaktır. Zikzak çizen bir grafik size pek bir fayda sağlamayacaktır. En önemli konulardan biri de çok soru çözmek. Evet ne kadar çok soru çözerseniz bakış açınız o kadar genişleyecektir. Deneme sınavları ile de zamanı tasarruflu kullanmayı öğreneceksiniz. İşte ben kazanmama rağmen en çok bunun sıkıntısını yaşadım. Zamanı tasarruflu kullanamadım. Tabi bunun sınav stresiyle de alakası var ki bu stresi yenen arkadaslar her zaman daha önde başlayacaklardır sınava. Yine kendimden örnek verirsem , yanlış yaptığım soruların hiçbiri konu eksiğinden ya da bilmediğimden değildi. Sınavda zamanı verimli kullanamamamın sonucuydu. Düşünün ki 48 soruluk genel kültür kısmını 19 dakika da yapmak zorunda kaldım. Ve 42 43 netin altına hiç düşmediğim bir bölümden sadece 37 net çıkardım.

Tabi birde hedefiniz olsun. Sakın geçen senenin barajını kendinize hedef almayın. Bu çok büyük bir yanlış olur. 95 net hedefleyen bir kişi 100 net yapamaz. Hedefiniz 120 de 120 olsun. Tamam belki 120 de 120 yapamayacaksınız ama çıtayı ne kadar yukarı koyarsanız o kadar başarılı olursunuz. Şimdiden hepinize başarılar diliyorum. İnşallah kazanan taraf olursunuz.

 

9. Dönem Kayseri P.M.Y.O

Nafiz Hatinoğlu

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET