2010 PMYO Yazılı Sınav Sonuçları Ne zaman açıklanacak?

03 Temmuz 2010 Cumartesi günü yapılan Polis Meslek Yüksekokulu yazılı sınav sonuçları, ÖSYM’nin tüm sınavlardaki uygulamasına bakarak Temmuz ayının son haftası açıklanabilir. Sonuçlar açıklandığında adayların sınav sonucuna göre asil, yedek veya başarısız olup olmadığı görülebilecektir.

 

Sonuçların açıklanmasını takiben 03-04 Ağustos 2010 tarihlerinde Polis Akademisi Başkanlığı asil kazanan adayların hangi PMYO’na planlandığını ilan edecektir.

 

Asil olarak kazanan adayların hangi belgeleri hazırlamaları gerektiği, hangi tarihte PMYO’nda olmaları gerektiği vs bilgiler duyuru yapılarak bildirilecektir.

 

Yedek olarak kazanan adaylar, asil olarak kazanıpta okula hiç kayda gitmeyenlerin yerine, intibak eğitiminde iken istifa edip giden asillerin yerine ve intibak eğitimi sırasında sağlık raporu işlemleri sonucu elenen asillerin yerine çağırılacaktır. Yedek adaylara internetten duyuru yapılarak bilgilendirme yapılır.

 

Kazanan adaylardan olmanız dileği ile…PMYO.NET

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET