2010 PMYO Yedek Yerleştirme Beklentileri

2010 PMYO yazılı sınav sonuçlarına göre yedek olarak kazanan adaylar sabırsızlıkla planlamaların açıklanmasını beklemektedirler.

 

 

 

 

Geçmiş yıllara oranla bu sene PMYO alım sayısındaki artış, PMYO ile Üniversite arasında tercih yapmakta zorlanan adayların çokluğu gibi sebeplerden ötürü çağrılacak yedek adayların sayısında bir artış olabileceği düşünülmektedir.

Bugün bir okula asil olarak kazanan 30 adayın hiç kayda gitmediklerini öğrenmiş bulunuyoruz. Tüm PMYO’na kayda gitmeyen aday sayısı bu okul gibiyse ilk planlamada en az 600 adayın (belki daha fazla) çağrılabileceği öngörülebilir.

Asilden kazanıp PMYO’larına gitmeyen aday sayıları okul müdürlüklerince Polis Akademisi’ne bildirilmektedir. Tüm okulların bildirimlerine göre kısa süre içinde 1. Yedek Planlamasının yapılacağını beklemekteyiz.

Yedek adaylar sitemizi ve resmi duyuruları sık sık takip etsinler.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET