2010 Yılı ve Sonrasında Öğrenci Alması / Yenilenmesi Planlanan PMYO’lar

KIRŞEHİR PMYO: Kırşehir Polis Meslek Yüksek Okulu’na personel atamaları yapılmaya başlanmıştır. Önümüzdeki eğitim öğretim yılına (2010-2011), bu okulun yetişeceği kesinleşmiş bulunuyor.

2010 PMYO sınav sonuçlarına göre, geçen seneye göre daha fazla alım yapılacağını bu okulun açılması ile birlikte söyleyebiliriz. Alım sayısının artması, sınava giren adayların şanslarını artıracaktır.

 

 

 

SİVAS PMYO: 2010 yılında öğrenci alımına başlaması planlanan Sivas Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO), 150 dönüm arazi üzerinde kurulmuş olup ve Polis Meslek Yüksek Okulu bünyesinde öğrenci yurdu, kapalı spor salonu, açık futbol sahası, pentlanton, voleybol basketbol sahaları, atış poligonu, yemekhane bulunmaktadır. Zamanında bitmesi durumunda 500 öğrenci kapasiteli bir okul olması bekleniyor.

KARABÜK PMYO: 500 öğrenci kapasiteli Polis Meslek Yüksek Okulu inşaatında kaba inşaat bitmek üzeredir. 2009 yılı ödeneği olan 5 trilyonun 2 trilyon 850 milyonu kullanılmıştır. 2010 yılı ödeneğinin erkenden temin edilmesi durumunda Polis Meslek Yüksek Okulu, 2010 yılında hizmete açılabilir. Normal olarak inşaatın 2010 yılı Kasım ayında bitmesi gerekirken, ödeneğin erken alınması durumunda, 2010-2011 eğitim öğretim yılında yetişebilir. En kötü ihtimalle 2011-2012 eğitim öğretim yılında açılması beklenmektedir.

KARAMAN PMYO: 2007 yılından itibaren gündemde olan ve 2009 yılında projesi onaylanan Karaman PMYO’nun 2013 yılında eğitim öğretime açılması uygun görülmüştür. Daha önce, PMYO olarak kullanılması düşünülen METEM binasından vazgeçilmiş ve PMYO için yeni bir bina yapılması uygun görülmüştür. Okulun biter bitmez eğitim-öğretime başlayacağı resmi makamlar tarafından dile getirilmiştir.

KIRIKKALE PMYO: Kırıkkale PMYO’da 26.10.2009, günü resmi olarak eğitim-öğretime başlandı. 05.05.2009 tarihinde ihalesi yapılan yeni okul binası ve kapalı spor salonu için 22.07.2009 tarihinde yer teslimi yapılarak inşaat çalışmalarına başlandı. Yeni inşaatın kısa bir süre içinde bitmesi planlanmaktadır.

ANKARA AKYURT PMYO: Ankara’nın Akyurt İlçesinde, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne tahsis edilen alanda, 2 bin öğrenci kapasiteli Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) açılacaktır. Okulun 2015 yılında açılması beklenirken, inşaatın hızlanması ve ödeneğin erken çıkması durumunda, okulun daha önce de açılması mümkün olabilecektir. Polislik.Net

]]>

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET