2011 PMYO İnternet Ön Başvuruları ve Önemli Bilgiler

2011 PMYO İnternet ön başvuruları ve diğer önemli bilgiler için yazımızın devamını okuyunuz.

 

Bilindiği üzere PMYO sınavına başvuruların ilk aşaması internetten ön kayıt yapmaktır. Bununla ilgili resmi olmayan ancak belirtilen tarihlerde başlaması yüksek olan bilgilere göre;

 

 

 

 

PMYO internet ön başvuruları: YGS sonuçlarının açıklanmasını takip eden 18 Nisan – 29 Nisan 2011 tarihleri arasında PMYO resmi internet sayfasından yapılacaktır.

 

Şahsen başvuru ve evrak teslimi: İstenilecek evraklarla beraber ikamet adresinizin bağlı olduğu PMYO’ya şahsen başvurular 20 Nisan – 29 Nisan 2011 tarihleri arasında yapılacaktır.

Şahsen başvuru ve evrak teslimi sonrasında adaylara mülakat sınavına girecekleri tarih ve sınava giriş belgeleri verilir.


2011 Mülakat Sınav Tarihi9 Mayıs – 3 Haziran 2011 tarihleri arasında evrak teslimini yaptığınız PMYO’da yapılacaktır. Mülakat sınavıyla ilgili yeni gelişmeler var. Spor sınavının kapsamı ve uygulaması değiştirildi. Bununla ilgili olarak bugün kapsamlı bir yazı sitemize eklenecektir.

 

 

PMYO sınavına başvuru için istenilecek baraj puanlar henüz tespit edilmedi. Puanlar ÖSYM ile Polis Akademi arasında yapılacak fikir alışverişine göre şekillenecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir