2011 PMYO Yazılı Sınavına Girecek Aday Sayısı (mülakatlarda elenen aday sayısı)

2011 PMYO Mülakat sınavları 9 Haziran 2011 Perşembe günü 19:00 itibariyle sona ermiştir. Mülakat sınavı sonuçlarına göre;

 

 

 

 

Sabırla beklediğiniz bilgiyi sizlerle paylaşmak isterim. Geçmiş yıllardaki tabloya göre bu sene durum çok farklı.

 

Mülakat sınavı sonucu hakkında olumlu karar verilen tahmini ve resmi olmayan rakamlara göre 25500 erkek aday ile 4500 bayan aday 2011 PMYO yazılı sınavına katılmaya hak kazanmıştır.

Mülakat sınavları sonucu elenen aday sayısı 17000 küsür ve mülakat sınavına gelmeyen aday sayısı 1500 küsür civarlarındadır.

 

Geçmiş yıllara oranla bu sene PMYO yazılı sınavına girecek adaylarda bir hayli azalma olmuştur. Bu durum erkeklerde her üç kişiden birinin, bayanlarda 10-11 kişiden birinin PMYO sınavını kazanacağı anlamına gelmektedir. Yazılı sınavda tüm adaylara başarılar diliyorum.

]]>

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET