2011 PMYO Yazılı Sınav Sonuçları

2011 PMYO Yazılı Sınav Sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Sınav sonuçlarına göre kazanılan okulları Polis Akademisi Başkanlığı açıklayacaktır.

Sınav sonucunuzu görmek için buraya tıklayınız. Hangi okulu kazandığınızı görmek için buraya tıklayınız.

 

 

Sınav sonuçları açıklandıktan sonra sitemize oluşturulacak GURUR TABLOSU’na eklenmek isteyenler;

Adı Soyadı— net sayısı —-başarı puanı—-başarı sırası—-kazandığı okul

şeklinde pmyonet@gmail.com  adresimize bilgilerini gönderebilirler.

 

Sınav sonucunda kazananlardan olmanız dileği ile…

 

———-

 

03 TEMMUZ 2011 TARİHİNDE YAPILAN POLİS MESLEK YÜKSEK OKULU YAZILI (TEST) SINAVINDA BAŞARILI OLAN VE POLİS MESLEK YÜKSEK OKULLARINA PLANLAMALARI YAPILAN ADAYLARDAN KAYIT ESNASINDA İSTENİLEN BELGELER

Adayların Polis Meslek Yüksek Okullarına kayıt yaptırabilmeleri için müracaat esnasında;

1- Mezun olduğu liseye ait diplomanın veya çıkış belgesinin aslı veya onaylı örneği,

2- Askerlik hizmetini yapmış erkek adaylardan “Terhis Belgesi“,

3- YGS Sonuç Belgesinin internet çıktısı,

4- Nüfus Cüzdanının fotokopisi,

5- 4 adet 4,5×6 cm boyutunda vesikalık fotoğraf,(Fotoğraflar son altı ay içinde, önden, başı açık, sakalsız ve adayı kolaylıkla tanıtabilecek biçimde çekilmiş olmalıdır)

Not – 1 : Ancak yukarıda sayılan belgelerin onaylı suretleri ile geçici kayıt yaptıran adayların bu belgelerin asıl suretlerini eğitim-öğretimin başlama tarihine kadar getirmeleri gerekmektedir.

Not – 2 : Lise mezuniyet işlemleri 07/09/2011 tarihine kadar bitmemiş olan (Sorumlu, beklemeli vb.) adayların Polis Meslek Yüksekokullarına kayıtları yapılmayacaktır.

AÇIKLAMA:
*Polis Meslek Yüksek Okulları Giriş Yönetmeliğinin 15. maddesi hükmü gereğince sınav sonuçları adaylara ilanen tebliğ edilmiştir. Adayların Geçici Kayıtlarını yaptırmaları için yukarıda belirtilen belgeler ile birlikte 07 Eylül 2011 tarihinde planlandıkları Yüksekokullara müracaat etmeleri gerekmektedir. Yüksekokullara planlaması yapılan adayların ilgili yönetmeliğin 19. maddesi hükümlerine göre en geç 07 Eylül 2011 günü mesai bitimine kadar planlandıkları Polis Meslek Yüksek Okulunda geçici kayıtlarını yaptırmak üzere hazır bulunmaları gerekmektedir. Belirtilen tarihte kayıtlarını yaptırmayan adaylar haklarını kaybedecek ve yerlerine yedek aday planlaması yapılacaktır.

*Adaylar geçici kaydını yaptırdıkları andan itibaren 26 Eylül 2011 tarihinde sona erecek olan intibak eğitimi süresince yatılı olarak Yüksekokullarda kalacaklarından ihtiyaç duyacakları eşyaları yanlarında getirmeleri gerekmektedir. (Yeteri kadar kıyafet, spor ayakkabısı, tıraş malzemesi vb.)
*Adaylara intibak eğitimi süresi içerisinde, yerleştirildiği Polis Meslek Yüksekokul Müdürlüğünün bulunduğu ilin Devlet Hastanesinden ücretleri kendilerine ait olmak üzere Sağlık Kurulu Raporu aldırılacaktır.

*Herhangi bir hak mahrumiyeti yaşanmaması için yukarıda belirtilen hususlara uyulması adayların yararına olacaktır.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET