2012 PMYO Başvuru Merkezleri Uygulama Değişikliği

2012 PMYO sınavına ait giriş şartlarının açıklanmasıyla detaylar netlik kazanmaya başladı. Bu sene yapılan en büyük değişiklikler;

 

  1. PMYO Başvuru puanının 270 olarak açıklanması, önceki yıllarda 300 açıklanıp 280’e düşürülüyordu. Güzel bir gelişme adayların kafalarında soru işaretlerinin oluşmasına engel olacaktır.
  2. PMYO Başvuruları önceden sadece ikamet edilen ilin bağlı olduğu PMYO ya yapılıyordu. Bu sene yapılan değişiklikle isteyen istediği PMYO başvuru merkezinden başvuru yapıp o PMYO da mülakat sınavına girebilecektir.

Resmi açıklama;

İnternetten ön başvuru yapan adayların 30 Nisan – 11 Mayıs 2012 tarihleri arasında sınav merkezlerine bizzat başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Adaylar herhangi bir başvuru merkezinden başvuru yapabilirler. Adaylar başvurdukları bölge merkezinde Aday Değerlendirme ve Seçme Sınavlarına girmek zorundadırlar. İnternet üzerinden ön başvurusunu yapan, ancak belirlenen şartları taşımayan ve belirlenen tarihler arasında başvuru merkezlerine şahsen başvuru ve evrak teslimi için gelmeyen adayların başvuruları kesinlikle kabul edilmeyecektir. İnternet üzerinden yapılan ön başvuru müracaat sayılmaz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir