2013 YGS Başvuru Tarihi

2013 PMYO sınavına girebilmek için 2013 YGS‘ye girmek ve istenilen puanı almak zorundasınız. 2013 YGS başvuru tarihi ile ilgili ÖSYM’nin yaptığı duyuru yazının devamında.

BASIN DUYURUSU

(17 Aralık 2012)

2 013  Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) :  Başvurular

2 013  Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemine (ÖSYS) başvuru  işlemleri2-15 Ocak  2013  tarihleri arasında yapılacaktır.

2013-ÖSYS Kılavuzu, Yükseköğretim Kurulu kararları doğrultusunda  hazırlanmıştır . Adaylar, Kılavuza aşağıdakibağlantıdan erişebilirler.

Ortaöğretim Kurumu (Okulu) Müdürlükleri ve ÖSYM Sınav  Merkezi  Koordinatörlükleri ÖSYS’de  başvuru merkeziolarak görev yapacaklardır.

Henüz mezun olmamış, son sınıf düzeyindeki adaylar  başvurularını  okullarının bağlı olduğu  başvuru   merkezineyapacaklardır . 

Mezun durumdaki adaylardan 2011-ÖSYS ve 2012-ÖSYS’nin her ikisine de bir  Başvuru   Merkezi   aracılığıylabaşvurmamış olanlar ile 2011 veya 2012-ÖSYS’ye başvurmuş  olanlardan öğrenim bilgilerinde değişiklik olanlarbaşvurularını istedikleri başvuru   merkezine  yapabileceklerdir.

Mezun durumdaki adaylardan 2011 veya 2012 ÖSYS’den birine  başvuru   merkezi  aracılığıyla başvurmuş olan ve öğrenim bilgilerinde değişiklik olmayanlar başvurularını; isterlerse bireysel olarakİnternet aracılığıyla, isterlerse diledikleri bir başvuru merkezine başvurarak yapabileceklerdir.

2013-ÖSYS’ye (Sınavsız Geçiş dâhil) ilişkin başvurma, başvurma koşulları, sınav, değerlendirme ve yerleştirme ile ilgili kurallar ve işlemler 2013-ÖSYS Kılavuzunda yer almaktadır. 2013-ÖSYS’ye başvurmak isteyen adayların bu Kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

]]>

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET