2015 PMYO Alımları

2015 yılında PMYO alımları hakkında türlü spekülasyonlar üretilmiş adayları “acaba artık lise mezunlarından alım olmayacak mı?” soruları meşgul etmiştir.

Hükümetin Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesindeki paralel yapı aktiviteleri sebebi ile PMYO’ların kapatılacağı artık alımların farklı bir yöntemle olacağı dilden dile dolaşıyordu.

İçişleri bakanı Efkan ALA bir televizyon programında hem POMEM alımlarının hem de lise mezunlarının PMYO alınacağını duyurdu.

 

Soru Cevap bölümümüzde konu ile ilgili yaptığımız paylaşımlar.

Dün 360 tv nin konuğu olan içişleri bakanı polis alımları ile ilgili sorulan soruya sevindirici haberi verdi.

Soru: Polis alımı olacak mı?

Ala: Tabii tabii olacak. Üniversite mezunları arasından da, lise mezunları arasında da polis alımı olacak. Yakında, Meclis açıldıktan sonra da, bir düzenleme yapacağız.

 

Lise mezunlarının polis olması yönünde açıklaması olan Efkan ALA’ya beklenti içinde olan adaylar adına teşekkür ediyoruz.

Kaç kişilik alım yapılacak?

Bu sorunun cevabını kestirebilmek çok zor. Eğer bir tahminde bulunmak gerekirse tüm PMYO’ların kapasite doğrultusunda 7000 kişilik bir alım da olabilir, 2014 yılında olduğu gibi 3250 kişi de olabilir.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bunları da sevebilirsiniz

2015 PMYO Alımları” için 487 yorum

  1. Iyi günler . 17 yaşındayken tehdit ve bAsit yaralama suçundan 3 yıl Hükmün açıklanmasının geri bırakılması ve denetimli serbestlik kararı verildi. Şuan 21 yaşındayım bu verilen süreler bitti. Sabıka ve sicil temiz. Davalar düştü. Bi sorun olur mu?

  2. yaa lütfenn kaldırınn buu barajıdaa bi girelimm ALLAH için ya yaşım 18 yeni btrdm bu senee okuluu benn poliss olamkk istiyorumm amaaa hiçç düşünemeyeceğinizz kadarr 🙁

  3. baylar ve bayanlar 150 bımer arayıp pmyo barajı yuksek olduguna daır sıkayet edelım geregı yapılacaktr ve bunu yayalım mumkun oldugunca

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir