2015 PMYO Yazılı sınavın içeriği ve kapsamı

yazılı sınavının içeriği ve kapsamı hakkında 2014 PMYO sınavı yapılmadan önce yönetmelikte değişiklik yapıldı.

 

Buna göre;

PMYO Giriş Yönetmeliği;

MADDE 14 – (Değişik:RG-25/6/2014-29041)

(1) Yazılı sınav beş seçenekli test usulüyle yapılır. Sınav soruları Türkçe, Türk Edebiyatı, Matematik, Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi, Türkiye ve Dünya Coğrafyası, Temel Yurttaşlık Bilgisi, Türkiye ve Dünya Tarihi, Sosyoloji ve Güncel ve Kültürel Konular bölümlerinden oluşur.

PMYO Yazılı sınavına hazırlanan adaylara başarılar diliyoruz.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bunları da sevebilirsiniz

2015 PMYO Yazılı sınavın içeriği ve kapsamı” için 41 yorum

 1. 15.12.1998 doğumluyum 2016-2017 (o zaman lise 4.sınıfta okuyor olacağım.) yılında PMYO sınavına girmek için yaşım tutuyor mu?

 2. Ya bukadar insanı beklettiğinize için Allah rızası için barajı kaldırın herkes girebilsin bu pmyo sınavına ne olurdu yani yazılı sınavın yerine ygs barajı kaldırılsa hiç kimsede bu ülkede devlet adamlarından Hiç kimsede Allah inancı kalmamış demek ki Allah rızası için ygs barajı kaldırılsın Hiç kimse sesimi duymuyor yeter bu nasıl bir ülke ya sözde müslüman diye geçinen yöneticilerle dolu yazık

  1. Emniyetin önünden geçeni polis yapsınlar o zaman.Hatta barlara,mankenlik ajanslarına gidip bodygardlara,mankenlere özel davet yapsınlar.

  1. hayır protez dişe birşey demiyorlar. ama görüntüsü bozuksa sonra düzelttir diyorlar mülakatı çok kafanıza takmayın.

 3. Şuan 2015 ÖSYM sınav takviminde PMYO sınavı yoktur.Açıkçası PMYO öğrenci alımı olmayabilir.YGS ve LYS ye odaklanmanızı öneririm.

 4. Editor abi 2015 pmyo yazlı sınavının soru dağılımı nasıl olacak ve kaç toplamda kaç soru olacak cevaplarsaniz sevinirim…

 5. 2015 pmyo alımı konusunda duyduğumuz bi takım alım daha olmayacak sözlerinin aslı varmı yokmu acaba nedir ne değildir lütfen yardımcı olun

  1. soru cevap sisteminde arama yaparak hangi yayınların tartışıldığına dair bilgileri bulabilirsin

 6. 2 branş çözsek mesela Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi ve Türkçe diğerlerini çözemesek bu şekilde de geçebilir miyiz sınavı yoksa btün testleri çözmek zorunda mıyız?

 7. 2014 2015 dönemi pmyo kaç alım yapıcak ? ve pmyo sınavına hazırlamak için e kitap cıkıcakmı?

  1. 12.12.1990 doğumluyum askerliğimi yaptım yaşım tutuyor mu ? Teşekkürler.

  2. 19.05.1997 doğumluyum fakat 2 yıllık üniversite okuyorum tekrar ygs ye gireceğim onun dışında polisliğe başvuru yapabiliyor muyum ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir