Açıköğretim Mezunları POMEM’e Girebilir Mi?

Bilindiği üzere Polis Meslek Eğitim Merkezleri 4 yıllık üniversite mezunlarının 6 ay eğitim görerek polis memuru olabildikleri eğitim kurumlarıdır.

 

POMEM’lere 4 yıllık lisans mezunu olan ve gerekli şartları taşıyan herkes müracaat edebilmektedir. AÖF mezunu veya AÖF mezunu olmayı planlayan üyelerimizden, AÖF mezunlarının POMEM sınavlarına müracaat edip edemeyecekleri hakkında sıkça soru almaktayız.
POMEM GİRİŞ YÖNETMELİĞİ

MADDE 8
b) En az dört (4) yıllık yüksek öğretim kurumu veya bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak (herhangi bir öğretim kurumundan disiplinsizlik nedeniyle çıkarılmamış olmak.),
Bu maddede mezun olunan üniversitenin bölümü hakkında bir detaya inilmemiştir. Dolayısıyla 4 yıllık lisans mezunu olan ve gerekli şartları taşıyan herkes POMEM’e müracaat edebilir.
Açık Öğretim Fakülteleri 4 yıllık lisans mezunlarıda bu kapsam içindedir.
POMEM sınavları ile geleceklerini planlamak isteyenlere kaynak olması dileği ile başarılar…

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET