Adım Adım PMYO Başvuru

Polis Meslek Yüksekokulları sınavlarına müracaat etmek isteyen adaylar için bugün giriş şartları ve başvuru detayları açıklandı.

 

 

 

 

Adım adım yapmanız gerekenleri sıralamaya çalışalım;

 • Giriş şartlarında belirtilen detayların taşınıp taşınmadığına bakılmalı, buradan

 • Şartlar taşınıyorsa,
 • YGS sonuçları açıklandıktan 2-3 gün sonra pmyo.egm.gov.tr resmi internet adresinden ön başvurunuzu yapacaksınız. Bu başvuru sadece internet üzerinden olmaktadır. 18 Mayıs 2010 tarihine kadar internetten ön başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu tarihe kalmanız önerilmez.
 • İnternet başvurunuzu ilk günler yapmayın çok yoğun giriş olacağı için sistem hata verebilir. Gecenin geç saatlerini kullanın. Bilgilerinizi doğru girin yanlış bilgiler girmeyin. Mutlaka satır satır okuyup öyle yapın internet başvurunuzu, ayrıca olaki hatalı bilgi girdiniz onları belge tesliminde başvurunuzu yapan polis abilerinize hatırlatırsanız düzeltirler.
 • İnternet başvurunuzu mutlaka yapın, belge tesliminde zaman kazanmanız açısından önemli bir konudur bu.
 • İnternet ön başvurusunu yapan adaylar başvuruyu şahsen onaylatma ve evrak teslimi için ikamet adreslerinin bağlı olduğu PMYO’ya şahsen gidecekler. İkamet adresinize göre bağlı olduğunuz PMYO listesini buradan öğrenebilirsiniz. Evrak teslimleri 10-18 Mayıs 2010 tarihleri arasında (16 Mayıs Pazar günü hariç) yapılacaktır.
 • Evrak teslimine giderken istenilen evraklar buradan
 • Evrak teslimine gitmeden önce mutlaka Başvuru Ücretini —-BAŞVURU ÜCRETİ VE BANKA HESAP NUMARASI : 30 TL , Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü’ nün Türkiye Halk Bankası Ankara / Gölbaşı Şubesi (TR530001200938500080000015) nolu hesabına yatırılacaktır. (Havele Ücreti Alınmayacaktır.)—- yatırın. Ücreti yatırdıktan sonra mutlaka dekontu kontrol ediniz. İban numarasını ve tc kimlik numaranızın doğru girilip girilmediğine bakın.
 • Evraklarla ilgili sorularınızı buradan iletebilirsiniz.
 • Evraklarımızı sorunsuz teslim ettiğimizde orada bize mülakat sınavı için giriş belgesi verecekler.
 • Mülakat sınavı giriş belgesinde sınava katılacağımız gün ve diğer bilgiler yazılı olacaktır.

 

Detaylı sorunları ve soruları olanlar Editörümüze soru cevap bölümünü kullanarak ulaşabilirler. Soru sormadan önce mutlaka giriş şartları ve detayları satır satır okunmalıdır.

 

Mülakat sınav aşamaları ve detayları hakkında yazılar sitemize eklenecektir.

YGS’de başarılar.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET