AFYON – PMYO İNŞAATI DEVAM EDİYOR

Afyonkarahisar’da Polis Meslek Yüksekokulu’nun (PMYO) ihtiyaçlara cevap vermemesi nedeniyle yaklaşık 30 bin metrekarelik bir alanda yapımına başlanan PMYO’nun, ülke genelinde bulunan diğer PMYO’lara oranla daha avantajlı olacağı bildirildi.


Eskişehir yolu üzerindeki 30 bin metrekarelik arazide inşaatı devam eden yeni PMYO’nun son aşamaya geldiğini bildiren PMYO Müdürü Hasan Şahin, 31 Temmuz’a kadar yetiştirilebilmesi için çalışmaların aralıksız devam ettiğini söyledi.
Şahin, “Şu anki mevcut okulumuz PMYO olarak inşa edilen bir okul değil. Daha önce Ziraat Okulu iken PMYO’ya çevrilmiş. Dolayısıyla burada polisin yetişmesinde her türlü ihtiyaç olan alt yapıya sahip değiliz. Ama yeni yapılan PMYO, tamamen polis eğitimi için yapılan bir bina. Orada eğitimimizi en iyi en kaliteli şekilde en modern cihazlarla donatılmış bir sistemle yapacağız. PMYO alanı içerisinde 600 kişilik bir konferans salonu, büyük bir spor kompleksi, dış tarafta bir futbol sahası ve daha pek çok sosyal etkinlik alanları olacak” dedi.
Türkiye genelinde 30 PMYO ve 10 POMEM’in bulunduğunu belirten Şahin, “Onlarla kıyasladığımız da tabii yeni okulda rahatlıkla görülebileceğimiz, bizim isteklerimiz doğrultusunda bir inşaat olduğu için avantajlı durumdayız. En son kabul edilen projelerden bir tanesi bizim okul” şeklinde konuştu. İhale edilen kısmı ile 500 kişilik bir okulun olduğunu söyleyen Şahin, TOKİ ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün imzaladığı protokolde okula ek olarak 500 öğrencilik bir binanın da ilerde yapılabileceğini söyledi. Şahin, “Yeni PMYO yaklaşık 30 bin metrekare alan üzerine kurulu. İhale bedeli KDV dahil, 21 milyon lira. Bizim okulumuz Bitlis ve Kırşehir’e yapılan PMYO’lar ile aynı projeye sahip. Kırşehir PMYO yapıldı. Buradan bir ekip oraya gitti, incelemelerde bulundu.TOKİ Başkanı ile yazışmalar neticesinde 30 maddelik bir değişiklik oluşturduk” diye konuştu.
Yeni PMYO’da atış poligonlarının ayrı bir binada olacağını ifade eden Şahin, olası bir kaza sonucunda poligonlardan kaynaklanan sorunların önüne geçmeyi hedeflediklerini belirtti. Şahin, “En son Aydın ilinde polis evinin altında bulunan barut gazı birikiminden dolayı çıkan patlamada iki arkadaşımız hayatını kaybetti. O tür kazalara neden olmamak için biz atış poligonunu ayrı bir binaya aldık. Projede 30 maddelik bir değişim söz konusu. Proje tadilatına gidildi. Okul en iyi şekilde hizmet verecek hale gelecek” ifalerini kullandı. Kaynak

]]>

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET