Ankara PMYO Açılış Töreni

Ankara Polis Meslek Yüksek Okulu’nda 2011-2012 Eğitim-Öğretim yılının açılış töreni düzenlendi.

Tören İçişleri Bakanı İdris Naim ŞAHİN’in katılımlarıyla yapıldı. Bakan Şahin, törende yaptığı konuşmada, işkenceye  sıfır toleransın en önemli hizmet felsefeleri olduğunu kaydetti. Son yıllarda yakalanan başarıda daha eğitimli ve nitelikli personel istihdamının büyük rol oynadığını belirten Şahin, her alanda olduğu gibi güvenlik alanında da en iyiyi yakalamanın, en güzel hizmeti vatandaşa sunmanın temel hedefleri olduğunu söyledi.

Bakan Şahin, Türk Polis Teşkilatı’nın 166 yıllık tecrübe, 200 bini aşan eğitimli personeli ve çağın gereklerine uygun teknik donanımı ile ülkedeki güvenlik hizmetlerini başarıyla yöneten önemli kurumlardan olduğunu vurguladı.

Emniyet ve asayişi sağlarken, güvenlik tedbirlerini alırken güvenlik ile özgürlük arasındaki hassas dengeyi her zaman koruma gayreti içerisinde olduklarını belirten Şahin, tüm hizmetlerde olduğu gibi güvenlik hizmetlerinde de vatandaş memnuniyetinin, aradıkları en önemli kriter olduğunu söyledi.

Bakan Şahin, emniyet teşkilatının her türlü ihtiyaçlarıyla ilgilendiklerini, diğer taraftan çağın gereklerine uygun nitelikli personelle destekleme çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

% 80’inin üniversite mezunu olduğu Türk Emniyet Teşkilatı’nda bu rakamı daha yukarılara çekmek için üniversite mezunu polis alımlarına devam ettiklerini söyleyen Şahin, ayrıca her yıl yaklaşık 205 farklı konuda hizmet içi eğitim programlarında ortalama 100 bin polisi eğitimden geçirdiklerini belirtti.

Törende Emniyet Genel Müdürü Mehmet KILIÇLAR da bir konuşma yaptı;

Yaptığı konuşmada, eğitim faaliyetlerinin önemine vurgu yapan Kılıçlar, bu kapsamda Polis Akademisinin yanında, 2 Polis koleji, 29 Polis Meslek Yüksek Okulu, 3 Polis Eğitim Merkezi ve 9 Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde nitelikli amir ve memur ihtiyacını karşılamak için ciddi bir gayretin içinde bulunduklarını kaydetti.

Polis Meslek Yüksek Okulu’na emeği geçen bütün kurum ve kişilere teşekkür eden Kılıçlar, bu yıl itibariyle 1082 polis adayının eğitim görmesinin planlandığını, önümüzdeki yıldan itibaren de bu sayının 1600’e çıkarılmasının düşünüldüğünü söyledi.


Okul Yöneticileri ve öğretim görevlilerine seslenen Kılıçlar, öğrencilerin Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına ve Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı, Türk Milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, bu değerleri koruyan ve insan haklarının yılmaz savunucuları olarak yetişmesinde çok büyük rol oynayacaklarını vurguladı. Bu kutsal vazifeyi layıkıyla yerine getireceklerine olan inancının tam olduğunu söyledi.


Konuşmasının sonunda teşrifleriyle töreni onurlandıran İçişleri Bakanına, misafirlere ve basın mensuplarına teşekkür eden Kılıçlar, öğrencilere de yeni eğitim ve öğretim yılında başarılar diledi.

Törende, polis bandosu konser verdi. Davetliler, törenin ardından okul binasını gezdi.

 


editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET