Atalay: Mevcut polisler 3 haftalık eğitimle askerliklerini yapacak

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, mevcut polislerin 3 haftalık eğitimle askerliklerini yapacaklarını, akademi ya da yüksekokul mezunu olmanın da fark etmediğini söyledi.

TBMM’de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Atalay, polislerin askerlik durumları ile ilgili olarak, bu konuda 3 unsur bulunduğunu söyledi. Atalay, “Bundan sonra polis olmak için okullara gireceklerde; yüksekokula girecekler polis olduğunda 6 ay askerlik yapacak, şu anda 15 ay yapıyorlar. Akademi mezunları 3 hafta yapacaklar. Şu anda onlar da normal üniversite mezunları gibi bazısı kısa dönem 6 ay, bazısı ise 1 yıl yapıyor. Ama mevcut polis olanlar, birikimi eritmek için 3 haftalık eğitimle

askerliklerini yapacaklar; akademi- yüksekokul mezunu burada fark etmiyor. Polislik mesleğinde olmaları yetiyor; genel durum bu” dedi.

Atalay, polisliğe farklı bölümlerden üniversite mezunlarını aldıklarını da hatırlatarak, “Üniversiteden mezun oluyor, sonra biz onu alıyoruz, 6 ay eğitim görüyorlar. 6 ay eğitim görenler de eğer polis oldularsa bunlar da 3 haftalık eğitimle askerliği tamamlayacaklar. Ama bundan sonra üniversite mezunu alırken, askerlik yapma şartı koyacağız ilanımıza; onlar askerliklerini yaparak gelecekler” dedi.

 

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET