Atalay: Polislerin askerlik sorunu Ekim ayı gibi çözülür

İçişleri Bakanı Atalay, Genelkurmay Başkanı ile görüştüğünü belirterek “Bu konu çözümlenecek, tek tip askerlik düzenlemesi içerisinde değerlendiriliyor. Ekim ayı gibi çözülür, bu müjdeyi verebilirim” dedi.

NTV Ankara Temsilcisi Murat Akgün’ün sorularını yanıtlayan İçişleri Bakanı Beşir Atalay, referandum sürecini ve güvenlik stratejisini değerlendirdi.

Bakan Beşir Atalay’ın sözlerinden satır başları şöyle:

“Mitingleri biz çok ciddiye aldık, tüm liderler için her türlü önlemi aldık. Miting alanları provakosyona açık alanlardır, her türlü ihtimali dikkatle inceledik.

Hakaret içeren pankartlar veya afişler asılamaz. MHP il binasından indirilen afişle ilgili Aydın Valiliği o konuda haklıdır, Vali’nin yaptığı budur.

PKK ateşkes kararını alırken kendi tabanını da düşündü. Her ihtimali düşünerek konuyla ilgili çalışmalarımız var. Sorunun çözülmesi için ilk şart şiddetin durmasıdır. Bölgedeki hiç kimse terör sürsün istemiyor.

Polisler herhangi bir meslek grubu değildir, askerlik düzenlemesi için yaklaşık bir yıldır süren bir çalışma var. İlgili kurumlarla görüşerek adım atılır, makul bir şekilde çözülür. Önceki Genelkurmay Başkanı ile konuyu uzun uzun görüştük. Bu sorun çözümlenecek, tek tip askerlik düzenlemesi içerisinde değerlendiriliyor. Ekim ayı gibi çözülür, bu müjdeyi verebilirim.

Referandum sonucuyla çok yakından takip ediyorum, yapılan her kamuoyu araştırmasından haberim var. Bir araştırma daha bekliyorum, yarın net tahminimi açıklarım. Bugün itibariyle görünen yüzde 56-57. Son günlerde ‘evet’ oyu yükseliyor. Baştan beri tahminim ise 60’ın hemen üzerinde, kesin tahminimi yarın yapacağım.

KPSS’deki skandallardan sonra ÖSYM’nin güveni sarsıldı. ÖSYM’nin yeniden yapılandırılması şart.”ntv

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET