BAŞARIMIN ÖYKÜSÜ

Eee nerden başlasam bilemedim şimdi. Yıllardır buraya bu başarı hikayemi yazmayı bekledim hep ama.

Lise hayatım; babamın lise 1’de vefat etmesiyle bianda aile sorumluluğunun üzerime yüklenmesi herkesin benden bişeyler beklemesi anneme destek olmam kız kardeşimi koruyup kollamak kısaca yetim bi çocuğun (heleki o yaşta) ruh haliyle geçti hatta daha fazlasıyla.. 

Liseyi öyle yada böyle alttan derssiz geçtim. Zaten amacım hiç bi zaman üniversite olmadı, kilitlendiğim hedef her zaman Pmyo sınavı oldu. Hatta derdim Tıp verseler yine gitmem, Polis olacam ! İlk senem yani 2009 yılında girdim olmadı, öss puanım iyi olsada tercih yapmadım ailem çok üstüme gelsede hiç oralı olmadım. 1 sene daha hazırlandım ve 2010 da tekrar girdim o sende 2 puanla kaçırdım ve artık aileminde etkisiyle üniversiteyi tercih ettim. Tek tercihti, oldu oda. Ama bana sorun orda geçirdiğim 1 yılı bide .. Allah şahit ayaklarım hep geri gitti o okula giderken. Bi yandan okulun vizesi-finali bi yandanda pmyo hazırlıkları derken üniversiteden 5 tane dersten kaldım. Biliyodum bunun olacağını zaten çünkü istemediğim bişeyi yapıyodum. 

Tabi herşey kötü gitmedi, O sene umreyede gittim annemle. çok şükür ve mükemmel geçirdim orayı hep duam bu sınavımı kazanmak adına oldu.. 

Pmyo hazırlıklarım da tam gaz gidiyodu. Gerçekten eksiklerim kapanmıştı ve bu sene kazanacağıma canı yürekten inanmaya başlamıştım. Size tavsiyem önce heycanınızı yenin. Bu yüzdende bol bol soru çözün, sakın ola bunu yapmamazlık etmeyin. Çünkü sınavın oluşturduğu baskı insanı mahvediyo. Girdiğim geçen senelerden bunu çok iyi biliyorum.. Siz ne kadarda çok iyi bilsenizde o kitapçık önünüze geldiğinde bildiğiniz herşeyi unutabiliyosunuz. Bunu yenmeninde en iyi yolunun soru çözmek ve kendi kendime deneme yapmak olduğunu anladım..
Vel hasıl sınav zamanı geldi. Heycanım hiç yoktu yapacağıma inanıyodum. Sınavım çok iyi gecti özellikle matematik. Çünkü çok çalışmıştım. Hatta geometri yapamıyor olmama rağmen 2 tane soru yapmıştım ordanda. Sınav sorularının açıklanmasını beklemek ölüm gibi geçti bunu herkes biliyor çünkü çok geç açıklandı. Açıklanır açıklanmaz sorulara baktım ve istediğim şekilde bi netim çıktı . 86 civarı hesapladım.

Daha sonrası sınavın açıklanmasını bekleme aşaması geldi ki bu ara resmen heycan ve adrenalin pompası olduğum zamandı 🙂

Cuma günü malum cumaya gitmiştim, 5 dakika vardı ezanın okunmasına, bi mesaj geldi arkadaşımdan, ”sınav açıklandı,ben kazanamadım” Benim içimi bianda ürperti aldı, ya olmadıysa benimde diye. 2 dakika geçti geçmedi bi mesaj daha ”Kanka sende kazanamamışsın” mesajı okumamla gözlerimden yaşın akması bir oldu.. Ezan okunuyo ben ağlıyorum, Allah’ım neden ? Namazdayım ağlaya ağlaya kıldım o namazımı, camiden çıktım arkadaşım beni bekliyo internet kafenin önünde, yine mi olmadı dedim ? kaşlarını kaldırdı, bi kenara çöktüm yanıma geldi seneye yine gireriz alıştık zaten dedi, yok dedim benim bitti bida asla girmem (bunları sölerken ağlıyorum ama ) sen girersin dedim. Tabi sen girmezsin ”kazandın” çünkü demesiyle sevinçten onu kucaklamam bir oldu 🙂 Ve sonrası malum aileme haber verdim sevinçten havaya uçtular. O annemin sevincini hiç bi zaman unutmicam çünkü en çok onun için bunu başardım, o artık gurulu ve onurlu.. Beni hakkıyla yetiştirdi yeri geldi anne yeri geldi baba oldu ve desteğini hiç bi zaman esirgemedi. Onun hayır ve duasıyla bu işi başardığımıda çok iyi biliyorum.. Allah’a şükürler olsun .. 

Sizeden istediğim ailenizin duasıyla bu yola çıkın, ve asla ama asla bu yoldan dönmeyin çünkü döndüğünüz an bitersiniz .. Bitmedim hiç bi zaman çökmedim tükenmedim 3 sene hırs istek ve sonu mutluluk, hemde rüya gibi cennet gibi bi mutluluk, tarifsiz .. Allah yar ve yardımcınız olsun her daim.. Umarım sizlerde kazanan kardeşlerimden olursunuz bunu yürekten istiyorum, sakın dualarınızı eksik etmeyin bu işin %51’i yapılan dua ve tevekkül bunu unutmayın.. Allah çalışanın emeğini her daim altın tepside eline verir.. Unarım yazdıklarımın 1 satırıda olsa size bi ışık yakar ve sonuca hayırlı yoldan ilerlersiniz. Hayırlı uğurlu 1 sene geçirmeniz dileği ile 🙂

Burak ÖZTÜRK (GAZİANTEP POLİS MESLEK YÜKSEK OKULU, 11.Dönem)

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET