Benim Hikayem. Mehmet Ali ULUSOY

Herkese merhabalar.Size naçizane başarı hikayemi aktarıcam.Umarım bu satırlar belki sizi tüm olumsuzluklara rağmen tetikler.

Hedefini belirlemek ve bu amacın için sadece çalışmak çalışmak çalışmak.Bu kelimeyi aslında daha çok tekrarla vurgulamak isterdim.Çünkü anladım ki başarının sihirli kelimesi buymuş.Ancak bunu geç idrak ettim ben.

Hayatım farklı şekilde akıp gidiyordu.2007 senesinde anadolu teknik lisesinden mezun olmuş yatay geçişle meslek yüksekokuluna başlamış ve ardından ikinci dönem okulu bırakmıştım.Farklı hayallerim vardı.Okuduğum mesleği değil ailemle beraber iş hayatına devam etmekti amacım.Bunun için hayata atılmadan önce bitirmem gereken bir vatani görevim vardı elbette ve ben 2008 ağustosunda askere gittim.Malumunuz 15 ay sonra da döndüm.Döndüğümde ise hiçbir şeyin benim istemediğim şekilde gerçekleştiğini fark ettim. Ama benim umduklarım böyle değildi ki…Ondan sonra yaşanabilecek sıkıntılar herkesin tahmin edebileceği türde zaten.Velasılkelam askerden geleli 1 sene olacaktı ve ben bir karar verdim.Polis olacaktım.Fakat okul hayatı 2007 de son bulmuş ve öğrencilik hayatı haytalıkla geçmiş biri olarak bana kimse inanmadı başaramayacağımı sanarak herkes kaytarmak için böyle bir yola başvurduğumu düşündü.Annem haricinde tabi ki.Eee ana gibi yar Bağdat gibi diyar olmaz diye boşuna dememiş atalarımız.

Arkadaşlar bu benim almış olduğum o karardan ve hedefimi gerçekleştirmek için attığım ilk adım olan dersaneye başlamadan önce ki hayatımın kısa bir özetiydi.Bundan sonrası inanın sınava kadar sadece çalışarak ve azmederek geçti.Ve şimdi Allahın izniyle polis olacam.Sınavı kazandım hemde iyi bir neticeyle.Bu yazıyı ahkam kesmekten ziyade belki benim durumumda olupta şu birkaç satırı okuyarak kıssadan hisse çıkartacak arkadaşlarım için yazıyorum.Çünkü en başında ben de bu bölümdeki yazıları takip etmiştim.Ve ibret aldım.Ayrıca küçük ama önemli olduğunu düşündüğüm bir tavsiyem var.Benim gibi her şeye sıfırdan başlayan arkadaşlar için eğer matematiği gerçek manada kötü olan varsa -Antrenmanlarla Matematik- birinci ve ikinci kitabını temin etmelerini öneririm.Bu kitabın ben çok faydasını gördüm.Ancak bu kitabı bir öğretmen eşliğinde çalışmanız faydanıza olacaktır.Ayrıca es geçilmesi mümkün olmayan Sayın Editör Abimiz J.Yaklaşık bir sene boyunca pmyo.net ten hep bizi aydınlattın,bilgilendirdin.İnan abi o kadar çok soruya cevap veriyorsun ki sen çok sağol,ben bu süre içersinde bir soru sorma ihtiyacı bile duymadım J.Sana ve eğer bizlere yardımcı olan diğer ekip arkadaşların varsa onlara ne kadar teşekkür etsek az Allah sizlerden razı olsun.Benim diyeceklerim bu kadardı.Sevgiyle kalın…Mehmet Ali ULUSOY

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET