Çankırı POMEM 9.Dönem Eğitime Başladı….

Çankırı Polis  Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzün 9. Eğitim Dönemi Açılış Töreni yapıldı.

Törene Çankırı Valisi Şemsettin Uzun, Garnizon Komutanı Topçu Kur. Alb. Tayyar Aydın, Belediye Başkanı İrfan Dinç,  Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş, Baro  Başkanı Av. İdris Şahin, İl Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu, Vali yardımcısı İbrahim Şahin ve daire amirleri katıldı.
Açılış konuşmasında POMEM Müdürümüz Sayın Sami Korkmaz konuşmasında;
“Emniyet teşkilatı olarak görevimiz, Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti ilkeleri çerçevesinde hukukun üstünlüğü, insan haklarına saygı ve tarafsızlık ilkelerine bağlı kalarak korunmasına, toplumun düzen, barış, huzur ve güvenlik içersinde yaşamasını sürdürmesine imkân sağlayan bir ortamın oluşturulmasına ve korunmasına katkı sağlamaktır.
Bu görevi yerine getirebilmek için gereken; düzen, barış ve güvenliği bozmak isteyenleri caydıran, bozanları gerekli tüm delillerle hızla yakalayan kamu güvenlik politikalarının oluşturulmasına katkı sağlayan, mutlu personeli ve insan merkezli kaliteli hizmetleriyle güven veren örnek bir teşkilat olmaktır.

Bu ilkeler istikametinde, Çankırı Polis Meslek Eğitim Merkezimiz kaliteli güvenlik hizmeti sunma amacıyla öğrencilerimize teori ve pratiğin harmanlandığı bir eğitim verme çabasındadır.

Görevin getirdiği ağır sorumluluğu, resmi kıyafetin gerektirdiği duruşu, Devleti temsil etmenin aşıladığı şuuru öğrencilerimizin kişiliklerinde bütünleştirme çabasındayız.

Gerçeğe en kısa sürede ulaşabilen, suçla mücadelede en iyiye varmak için kafa yoran, disiplin ve meslek ahlakı içersinde sorunları irdeleyen, çözüm arayan, bilgiye, görgüye, tecrübeye hak ettiği payeyi verebilen polis oluşturma çabasındayız.

Gösterici, hırsız, dolandırıcı ve diğer benzerlerinin düşmanımız değil işimizin sujeleri olduğu gerçeğiyle, hiçbir olayı kişiselleştirmeden profesyonelliğimizi halkımıza yansıtma bilincini öğrencimize verme çabasındayız.

Tenkitlere hoşgörüyle yaklaşabilen, isim yapma değil işimizi yapma yolunda samimiyetle koşan polis meydana getirme çabasındayız.

Suça karşı etkin mücadelenin ancak tam donanımlı, suç ve suçluluğu tüm yönleriyle anlayabilmiş polis ile olabileceği anlayışıyla, Eğitim Merkezimiz kaliteli kadrosuyla öğrencilerimizi mezun verdiği an, tüm olay tiplerine müdahale edebilecek ve işlem yapabilecek beceriye kavuşturma çabasında olacaktır. 9. Eğitim dönemi hepimize hayırlı olsun.” dedi.

Daha sonra 9. Dönem Polis Adaylarına ilk dersi vermek üzere kürsüye gelen ,  Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş “İnsan olmanın önemi, Türk Dilinin önemi ve güzelliği, Hayat Boyunca Eğitim konularında bilgi verdi.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET