Diyarbakır PMYO Kazanan Adaylara Duyuru

Polis Meslek Yüksek Okulları Giriş Yönetmeliğinin 15. maddesi hükmü gereğince sınav sonuçları adaylara ilanen tebliğ edilmiştir.

Adayların Geçici Kayıtlarını yaptırmaları için aşağıda belirtilen belgeler ile birlikte en geç 07.09.2011 de sabah saat 08.00 de planlandıkları Yüksek Okullara müracaat etmeleri gerekmektedir. Geçici kayıtlar 07.09.2011 günü mesai bitimine kadar devam edecektir. Bu süre içerisinde kayıtlarını yaptırmayan adaylar haklarını kaybedmiş olacaklar ve yerlerine yedek aday planlaması yapılacaktır. (Kayıt için 5-6 Eylül 2011 tarihinde okulumuza gelecek adaylar mağdur edilmeyip, okulda kalmaları sağlanacaktır.)
Adaylardan Polis Meslek Yüksek Okullarına Kayıt Yaptırabilmeleri İçin İstenen Belgeler;

•    Mezun olduğu liseye ait diploma, diplomasını kaybedenler için verilen diploma yerine geçen belge, yada çıkış belgesinin  aslı veya onaylı örneği, (Kesin kayıt esnasında diplomanın veya çıkış belgesinin aslı getirilecektir. Aksi takdirde adayların kesin kayıtları yapılmayacaktır.)
Mezun olamayan, beklemeli veya sorumlu dersi bulunan adayların Polis Meslek Yüksek Okullarına kayıt için istenen evrakları getirememeleri durumunda kayıtları yapılmayacaktır. •    Askerlik hizmeti yapmış adaylardan “terhis belgesi” 111 sayılı Askerlik kanunun 10.maddesine göre askerlik hizmetini yapmış sayılanlardan ise “Askerlik Durum Belgesi”, •    YGS Sınav Sonuç Belgesinin internet çıktısı, •    Nüfus Cüzdanının aslını ve 2 adet fotokopisinin getirilmesi gerekmektedir.
Adaylar geçici kayıtlarını yaptırdıkları andan itibaren intibak eğitimi 07-24.09.2011 tarihleri arasında başlayacaktır. Ayrıca geçici kayıtlarını yaptırdıkları andan itibaren adaylar yatılı olarak Yüksek Okulumuzda kalacaklardır. İhtiyaç duyacakları eşyaları yanlarında getirmeleri gerekmektedir. (Eşofman,Tişört, kot pantolon, terlik, havlu, kişisel bakım ürünleri, traş malzemeleri, siyah çorap, spor ayakkabısı vb.) Okulumuz kantininde de ihtiyaç duyulacak malzemeler satışa sunulmaktadır. Ayrıca, adaylar okulumuza gelirken yanlarında yöresel tanıtıcı her türlü malzeme, süs bitkileri tohumları, okul kütüphanesi için kitap, her türlü müzik enstrümanı, kayıt ve kamera özelliği olmayan cihazlar, telefonlar ve  laptop getirebilirler fakat reçetesiz ilaçlar, kameralı cep telefonu ve her türlü gıda maddelerini  getiremezler. Adaylara intibak eğitimi süresi içerisinde, yerleştirildiği Polis Meslek Yüksek Okul Müdürlüğünün bulunduğu ilin Devlet Hastanesinden ücretleri kendilerine ait olmak üzere Zorunlu ihtiyaç ve Sağlık Kurulu Raporu harcamaları için yaklaşık 500  TL arası meblayı yanlarında getirmeleri gerekmektedir. ( Okulumuzda Ziraat bankasının bankamatik makinası bulunmaktadır.)

İntibak eğitimi sonunda öğrencilerimize 1 hafta izin verilecektir.Bu süre içerisinde öğrencilerimizden 89.600 TL’ lik yüklenme senetlerini tastik edip getirmeleri istenecektir. Okulumuzun uzak bir bölgede olması ve izin süresinin az olması gibi sebeplerden dolayı, intibak eğitimi sonunda memleketine gitmeyip okulda kalmak isteyen öğrenci adaylarımız kesin kayıt için gerekli olan Taahhüt senedini intibak eğitimine gelirken noterden onaylatıp gelebilirler. Borç yüklenme senetlerini en yakın Polis Meslek Yüksek Okullarından  yada Okulumuzun resmi internet sitesi altendaki “Taahhüd Senedi linkinden indirebilirsiniz”

NOT1: Hava yoluyla gelen adaylar için; DIY Havaalanına indiklerinde “Silah Teslim Masası”na başvurup okula intikal ile ilgili bilgi alabileceklerdir.

NOT2: Karayolu ile gelen adayların için DİŞTİ terminalinde bulunan Polis noktalarına başvurup okula intikalle ilgili bilgi alabilecekledir. Ayrıca adayların şehir içinde  “Polis Okulu” yazan toplu taşım araçlarının eski Polis Okulu yeri olan Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünü işaret ettiğini, A.Gaffar Okkan Polis Meslek Yüksek Okulunun yerleşkesinin ise Silvan Yolu üzeri 15. km. de olduğunu bilmeleri gerekmektedir.

]]>

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET