Editör Abinizden PMYO Tavsiyeleri

PMYO sınavına hazırlananlara yönelik tavsiyelerimi yazımın devamından okuyabilirsiniz.

  • Birinci Adım: Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) sınavında çıkmış sorular bölümüne çalışılması, bu sınavın içerik olarak mantığının kavranmasına olanak sağlar. Aynı ya da benzer soruların, yapılacak sınavda tekrar sorulma ihtimali yüksektir.
  • İkinci Adım: PMYO sınavı ÖSS’den hemen sonra yapıldığı için, adayların zaman sıkıntısı bulunmaktadır. Şimdiden kitap alıp çalışmaya başlayanla, son bir ay kala sınava hazırlanan arasında fark olacağı aşikardır.
  • Üçüncü Adım: Konuların sonunda pratik yapmak için, sınav formatına paralel olarak hazırlanmış konu testlerinin ve deneme sınavlarının çözülmesinde fayda vardır. Bir çok deneme sınavını çözen aday, sınav formatını daha iyi kavrayacağından, yapılacak sınavda daha başarılı olacağı söylenebilir.
  • Dördüncü Adım: “Sabır acıdır, ama meyvesi tatlıdır” atasözünden hareketle, yılmadan, üşenmeden, sabırla ve azimle çalışılmalıdır. Bütün bunlara uyulduğu takdirde, istenilen sonucun elde edileceği görülecektir. Başarı, sağlık ve mutluluk dileklerimizle…

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET