Şehit veya Gazi çocuğuyum sınavda avantaj sağlanıyor mu?

Emniyet teşkilatı mensubu olup gazi veya şehit olanların çocukları pmyo sınavına girmek isterlerse, girişte puan indirimi ve sınavda da en yüksek puan alan adayın 3 te 1 kadar puan almaları durumunda başarılı sayılıyorlar.Detaylar aşağıda

2008 yılı için Emniyet Teşkilatı personeli Şehit ve Görev Malulü eş ve çocuklarından 2008 yılı içinde yapılan üniversiteye giriş sınavından,  birinci bölüm puan türlerinin herhangi birinden (ÖSS-SÖZ-1,ÖSS-SAY-1,ÖSS-EA-1 VEYA ÖSS-DİL) en az (160) ham puan almış olmak istenilecektir. 

Ayrıca, Şehit veya Görev Malulü olan Emniyet Teşkilatı personelinin eş ve çocuklarından Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Daire Başkanlığından alınan şehitlik veya görev malullük belgesi istenir. (Son bir yılda alınan belgeler geçerlidir.)

PMYO sınavında en yüksek puan alan aday 90 puan almış olsun. Şehit veya gazi çocuğu PMYO sınavından en az 30 ve üzeri puan alırsa başarılı sayılıyor.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET