Emniyet Genel Müdürlüğüne yeni amblem

Emniyet Genel Müdürlüğünün klasör ve dosya yazışmalarında, farklı daire başkanlığı temsillerinde küçük de olsa farklılıklar gösteren amblem kullandığı, bu nedenle 5-6 seçenek arasından personel oylamasıyla seçilecek tek amblem üzerinde çalışmalar yapıldığı bildirildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü kaynaklarından edinilen bilgiye göre, genel müdürlüğün logosu yazışmalarda, klasörlerde, dosyalarda ve eğitim dergilerinde farklılıklar gösteriyor. Emniyet Genel Müdürlüğünün mevcut logosunda ortalarında ay ve yıldızın bulunduğu teşkilatı simgeleyen 5 yıldız ile sağ ve sol taraftan yukarıya doğru yapraklar bulunuyor.

Konuyla ilgili yürütülen çalışmalarda 5-6 seçenek sunulduğu bu amblemlerden hangisi seçilirse içerisinde polisin kuruluş tarihi 1845’in mutlaka olması gerektiği belirtildi. Ayrıca yeni amblem de Selçuklu Kartalı’nın ve ‘Emniyet Genel Müdürlüğü’ ibaresinin olacağı “Polis” yazısının da seçeneklerde sunulduğu öğrenildi. Yeni amblem emniyet personeli arasında yapılacak oylama ile seçilecek.

Yeni amblemin farklılıkları gidermesi ve görsel olarak daha etkili olmasının düşünüldüğü, renginin ise lacivert olacağı belirtildi. Anadolu Ajansı

]]>

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET