En az yakıt tüketen Mercedes

2.1 litre dizel bir motora sahip olan S 250 bu sayede gücünden kaybetmedi ama dünyanın en tutumlu süper lüks aracı oldu.

 

 

Fuarlarda sıradan ziyaretçinin sormadan öğrenemeyeceği, dışarıdan bakıldığında fark edilmeyecek devrim niteliğinde yenilikler de sergilenir. Tıpkı bu yıl Paris’teMercedes’in sergilediği yeni 4 silindirli motorlu S 250 CDI Blue Efficiency’de olduğu gibi. Mercedes’in “King Size” tarif edildiğinde kimsenin yadırgamayacağı lüks sedanında 12 silindirli birmotorun olmasını hiç kimse yadırgamaz, çünkü beklenen bu tip otomobillerin zaten çok büyükmotorlara sahip olmasıdır. 8 silindire de tahammül edilebilir ama 6 silindirli bir S serisi için “Fakir limuzini” diyenler çıkabilir (di). Ama otomotivin Paris Fuarı’nda başlayan yeni döneminde aynı gücü üreten buna karşın geçen yüzyılın otomobillerinin yarısı kadar tüketen otomobiller ön plana çıkacak. Mercedes’in amiral gemisi artık kompakt sınıftaki bir otomobil kadar tüketecek. 2.0 litre TDCImotorlu otomatik FordMondeo’nun ortalama tüketiminin 7.1 litre olduğu düşünülürse, 5.7 litrelik tüketimiyle S 250’yi kompakt sınıftan otomobillerle karşılaştırmak gerekecek.

MİNİMUM TÜKETİM MAKSİMUM KONFOR
Mercedes’in 60 yıllık S Serisi tarihinde ilk kez S 250’de kullandığı 4 silindirli dizel motor, otomobili tüketim konusunda cimrileştirmiş ancak S Serisi müşterilerinin beklediği konfordan vazgeçilmemiş.

GAZETE HABERTÜRK

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET