Erzincan Pmyo İnşaatının Yüzde 78’i Tamamlandı

Erzincan’da yapımı devam eden bin öğrenci kapasiteli Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) inşaatının yüzde 78’inin tamamlandığı bildirildi.

 

Erzincan Valisi Abdurrahman Akdemir,  AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Belediye Başkanı Yüksel Çakır, Emniyet Müdürü Mustafa Elaman, PMYO Müdürü Habip Yılmaz, İl Genel Meclis Başkanı Ünal Tuygun ile TOKİtarafından yaptırılan PMYO inşaatında incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı.

Akdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, birçok ildeki okuldan daha büyük kapasiteye ve alana sahip bir polis meslek yüksek okuluna sahip olmaktan gurur duyduklarını belirtti.

Okulda kapalı açık atış poligonları, tribünler, spor salonları ve akla gelebilecek pekçok şeyin bulunduğunu ifade eden Akdemir, “Yüzde 78 olan fiziki gerçekleşmeyi kısa sürede tamamlayıp 29 Ekim’de hizmete sunmuş olacağız. Birkaç küçük problem vardı onlar da çözüldü. Açıldığında görkemli olacak. HemErzincan ekonomisine önemli bir katkı sunmuş olacak hem de birçok üniversiteyi kıskandıran bir yapıya ve donatıya sahip olacak” diye konuştu.

Akdemir, kademeli olarak birkaç yıl içerisinde okulun bin kişilik kapasiteye ulaşacağını dile getirdi.

Erzincan-Sivas karayolu üzerinde 30 Nisan 2012 tarihinde temeli atılan PMYO’da 24 derslik, iki eğitim binası, 3 yatakhane binası, bin kişilik konferans salonu, idari bina, 2 halı saha, 2 tenis kortu ve atış poligonları bulunuyor. Haberler.com

]]>

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir