Erzurum PMYO 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni

Erzurum Polis Meslek Yüksek Okulumuzun 2014-2015 eğitim öğretim yılı, 17.09.2014 günü saat 10:00 düzenlenen törenle başladı.

Polis Meslek Yüksekokulu Spor Salonu’nda düzenlenen törene Erzurum Valisi Sayın Dr. Ahmet Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mehmet SEKMEN, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Sayın Erdal KORUÇAY, Atatürk Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Hikmet KOÇAK, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Muammer YAYLALI, İl Emniyet Müdürümüz Sayın Kamil KARABÖRK, İl Jandarma Komutanı Sayın Uysal AĞAOĞLU, İl Protokolü ve polis adayı öğrenciler katıldı.

erzurum pmyo

 

Okul Müdürümüz Sayın Nurettin GÖKDUMAN açılış konuşmasında amaçlarının, Emniyet teşkilatına, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, insan haklarına saygılı, karşılaştığı sorunlar karşısında analitik düşünme yeteneğine sahip, insanlara saygı duyan, onlara hizmeti amaç edinen ve hukuka bağlı personel yetiştirmek olduğunu vurguladı.

Okul Müdürümüzün konuşmalarının ardından konuşma yapan ve ilk dersi veren Erzurum Valisi Sayın Dr. Ahmet ALTIPARMAK; polis okullarına her yıl on binlerce insanın girmeye çalıştığını, buna hak kazananların çok şanslı olduğunu, ayrıca “saygı” hususuna dikkat çeken Sayın Valimiz,“Görevli polisin herkese eşit mesafede durması gerektiğini, nasıl anne babanıza saygı ve hürmet gösterilmesini arzu ederseniz, aynı saygı ve hürmeti, başkasının anne, baba ve kardeşi olan insanlara siz de göstermek zorundasınız. Polis atletik, dinamik ve hangi yaşta olursa olsun o üniformanın altında bulunduğu sürece kendi yaş gruplarının önünde koşan insan demektir” diyerek öğrencilere öğütlerde bulundu.

Konuşmaların ardından polis adayları tarafından, “Polisin teçhizatını ele geçirmeye çalışan ve mukavemet gösteren kişilerin etkisiz hale getirme teknikleri” uygulamalı olarak gösterildi.

Program, okul silah takımımızın beğeni toplayan gösterilerinin ardından verilen kokteyl ile sona erdi.

 

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET