Fakülte Yüksek Okulları (FYO) Sınavında Başarılı Olan Adayların Dikkatine

05-06-07 Aralık 2014 tarihlerinde intibak eğitimi yatılı olarak yapılacaktır. Adaylar 05 Aralık 2014 tarihi saat: 19.00 da;
İstanbul ilinde okuyanlar, Şükrü Balcı Polis Meslek Yüksekokulunda, İzmir ilinde okuyanlar, Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksekokulunda
Ankara ilinde okuyan bayan adaylar, Polis Akademisi Anıttepe Kampüsünde, Ankara ilinde okuyan erkek adaylar, Polis Akademisi Gölbaşı Kampüsünde hazır bulunacaklardır.

NOT: Eğitime katılacak adaylar;

 • Takım elbise ve eşofman
 • Bayanlar için koyu renkli kumaş pantolon
 • Kişisel bakım ve temizlik malzemeleri
 • Lise Diploması fotokopisi
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi
 • 4 adet fotoğraf
 • Onaylı güncel ders programı
 • Getirmeyenler için Adli Sicil Belgesi
 • Adaylar saç ve sakal tıraşı uygun şekilde geleceklerdir.
 • Adaylar ekteki formu dijital olarak doldurup 2 Aralık Salı günü Saat 24:00 ‘a kadar fyosube@egm.gov.tr adresine mail atmaları gerekmektedir.
 • Emniyet Genel Müdürlüğü Adına Yükseköğretim Kurumlarında Okutulacak Öğrencilere Dair Yönetmeliğin 16. Maddesine istinaden intibak eğitimi öncesinde memuriyetlerini sona erdirmeleri gerekmektedir.
 • (Madde 16: (3) Geçici kayıtları yapılan adaylardan devlet memuru olanlar intibak eğitimi süresinde memuriyetlerini sona erdirirler. Bu süre içerisinde memuriyetini sona erdirmeyen adayların ilişikleri Başkanın onayı ile kesilir.)

DERS PROGRAMINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ…

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Fakülte Yüksek Okulları (FYO) Sınavında Başarılı Olan Adayların Dikkatine” için 12 yorum

 • 1 Aralık 2014 tarihinde, saat 00:58
  Permalink

  Altan kardeş ayrıca sizler endişelenmeyin bütün yazılarımız haktan ve hukutan söz ediyor sizler hiç bir şekilde hak kaybına uğramazsınız ama bundan sonra Benim Erzurumda,Diyarbakırda,Malatyada,Balikesirde vb.Üniversiteler de okuyan kardeşlerimde Bu devlete Polis Amiri olmayı en az Ankarad,İstanbulda,İzmirde okuyan öğrenciler kadar hak ediyor.Devlet yok hayır diyorsa o okulları üniversiteden saymıyor demektir derhal kapatmalı o zaman.

  Yanıtla
  • 1 Aralık 2014 tarihinde, saat 10:44
   Permalink

   Neyse biz sana derdimizi anlatamıcaz akadrmiye girmek ne kadar zorsa amir olmakda okadar zor oömalı zaten o yüzden eğitim kalitesinin yüksek olduğu ösym puanı yüksek olduğu yerlerdeki afmaları alıyorlar misal açıkdan okuyan adamla örgün okuyan adamın farkı nasıl varsa buda öyle bişey sen nesin ben anlamadım başka yazılarada msj atmışsın heryerde comando yazıyor ama emin ol artık böle bir alım olmazsa sistemdeki değişiklikden dolayı kpssden alım yapacakları için olmayabilir olursada az olur

 • 1 Aralık 2014 tarihinde, saat 00:46
  Permalink

  Türkiye cumhuriyeti Devleti bir HUKUK DEVLETİDİR
  Yorumlarım hükümetle alakalı değil hükümetle sorun yok,İntahar eden askerin ailesinden 15 lira mermi parasını isteyen devletin Polis kolejinde ve polis akademisinde yıllarca kişileri okutup bir dünya masraf yapıp sonrada bir kağıt gibi atarak devleti zarara uğratanlardır.Devlet hırsla ve ideolojik hedefleri ile yönetilemez.Hukuk eşitliği,hakkı hukuku korumak içindir.Sizlerin kazandığınız sınavlar ananızın ak sütü gibi helal sizlerin bir hatası yok hata göz göre göre bile bile hukuka aykırı,hukuka rağmen bunları uygulayanlarda.Akademiyi kapatarak amir açığını kapatmak için hukuk dışı alımlar yaparak alımda yapılmaz.

  Yanıtla
  • 1 Aralık 2014 tarihinde, saat 01:06
   Permalink

   Tabii ki pmyo olan okullara yapılabilir ama bunlar hep masraf. Ankara Anıttepe’de ek yurt binası yapılıyor fyo için yani bunları bütün o illere yaptığını düşünsene böyle bir kaynak yok zaten yapacak sebebi basit.

 • 1 Aralık 2014 tarihinde, saat 00:44
  Permalink

  Yorumlarım hükümetle alakalı değil hükümetle sorun yok,İntahar eden askerin ailesinden 15 lira mermi parasını isteyen devletin Polis kolejinde ve polis akademisinde yıllarca .Türkiye cumhuriyeti Devleti bir HUKUK DEVLETİDİR kişileri okutup bir dünya masraf yapıp sonrada bir kağıt gibi atarak devleti zarara uğratanlardır.Devlet hırsla ve ideolojik hedefleri ile yönetilemez.Hukuk eşitliği,hakkı hukuku korumak içindir.Sizlerin kazandığınız sınavlar ananızın ak sütü gibi helal sizlerin bir hatası yok hata göz göre göre bile bile hukuka aykırı,hukuka rağmen bunları uygulayanlarda.Akademiyi kapatarak amir açığını kapatmak için hukuk dışı alımlar yaparak alımda yapılmaz.

  Yanıtla
 • 30 Kasım 2014 tarihinde, saat 22:12
  Permalink

  Türkiyede’ki üniversiteler ve arası mezun öğrencilerin fırsat eşitliğini ortadan kaldıran Anayasaya aykırı bir sınav ve uygulama.Danıştay tarafından yürütmeyi durdurma kararının çıkma olasılığı yüksek.Öğretime başlanması ve Danıştay’ın yürütmeyi durdurma kararı vermesi sonucunda öğrenciler için yapılan masraflar Tüyü yetmemiş yetimin hakkından, vergisini veren vatandaşların hakkında gitmektedir.Hiç kişi veya kuruluşun devletin parasını çarçur etmeye hakkı yoktur.Ayrıca yine bu maddenin iptali ile alınan bu öğrencilerde mağdur edilecektir maddi manevi tazminat hakkı doğacaktır.Bu kadar pervasızca kanun çıkartılır’mı.Bunun hesabını Vatandaş sandıkta verse de soyut olacağından Yargıtay Başsavcılığı ve Bağımsız Türk Mahkemeleri tarafından bu keyfiyet sonucu devletin parasını harcayanlardan hesabını sormalıdır.İntihar eden askerin ailesinden kurşun parasını,Özel harekat polisinin yaptığı kaza sonucu hayatını kaybetmesine rağmen devlete ait olan aracın masraflarını ölen polis memurunun ailesine ödeten,kuruşun hesabını memurundan soran devlet herhalde tüyü yetmemiş hakkının,vatandaşın vergisini böyle çarçur edilmesinin hesabını sorumlularından soracaktır.Kanun koyucular kendi ceplerinden ödemiyorlar bu paraları. VATANDAŞIN,TÜYÜ YETMEMİŞ YETİMİN HAKKIDIR BU PARALAR.

  Yanıtla
  • 30 Kasım 2014 tarihinde, saat 23:40
   Permalink

   İlk önce fyo ya girebilmen için üniversite okuyor olman gerekiyor onu iyi bi öğren ve öğle atmasyon yazma arkadaş. Bu fyo alımları yıllardır ankaradan yapılırken bir allahın kulu itiraz etmiyor ama istanbul ve izmirde dahil olunca dünya itirazlar ediliyor ne yani biz bu illerde üniversite okurken çektiğimiz sıkıntıyı sen çektin mi hiç biz lys de kaç puan yaptık bizim okuduğumuz bölümlerin en az puanı bile diğer illerin çok üstünde sen diyosun anayasaya aykırı bunu yapan adamlar bunu düşünmemiş midir zannediyosun sen? Sen bence hükümeti veya kazananları karalamak için burda yazıyosun ben kazandım ve gönlüm okadar rahatki hiç bir allahın kulunun hakkını yediğimi düşünmüyorum çünkü biz bir dersi geççez diye kaç saat çalışıyoz bide alttan dersi olanları almıyorlar yani başarılıları alıyolar. Sende emin ol önceden beri olan birşeye şimdi anayasa Mahkemesinden red gelmez.

  • 1 Aralık 2014 tarihinde, saat 00:01
   Permalink

   Deu kardeş bazen bazı şeyler gözden kaçabilir.Bu madde Kesinlikle ve kesinlikle anayasaya aykırı, eğitimde fırsat eşitliğini ortadan kaldırıyor,illerdeki i üniversiteler arasındaki eşitliği ortadan kaldırıyor.dikkat edersen fyo’yu kazananların da mağdur edileceğini söylüyorum.Anayasaya aykırı kanun çıkaramazsın.Bu güne kadar itiraz gelmemişse herhalde bu yazıları gördükten sonra bu konuyu Danıştay’a taşıyanlar olacaktır.Danıştay’ında bu kanunu,yasayı,yönetmelik’in yürütmesini durduracağına adın gibi emin olabilirsin.Devlet Üniversiterleri arsında, illeri arasında ayrımcılık yapamaz EŞİTLİK ilkesine aykırı.

  • 1 Aralık 2014 tarihinde, saat 00:24
   Permalink

   Kardeşim sen biraz zor birşeyden bahsediyorsun.Cuma günü intibak eğitimimiz var sonrasında sağlık raporunu alıp okula başlıyoruz inşallah yani senin dediğin iş için artık çok geç.Ayrıyeten polis akademisi ve koleji kapanıyor ve öğrencileri iibf ve anadolu liselerine veya fen liselerine gönderiliyor nerden temin edecek devlet amirleri? Amir ihtiyacı da var devletin.Ayrıca fyo senelerdir süregelen birşey yani yeni değil.Sadece kontenjan arttırıldı o kadar.Herhangi bir hukuksuzluk yok.Ayrıca diğer üniversitelerden öğrenci alamaz düşün bir adam erzurumda okuyor her hafta sonu ankaraya gelip hafta içi erzurama mı dönecek okuluna? Zaten yatılı hergün erzuruma mı gidip gelecek? Yani mantıki çerçeveden bakınca alımların 3 ili kapsaması gayet mantıklı çünkü sadece fyo 3 ilde var ve herhangi bir kanunsuzluk yok senelerdir olan birşey sadece kontenjan artırıldı bir sıkıntı olsaydı eskiden kapatılırdı zaten buna dur denirdi demekki tamamen yasal ve kanunlar çerçevesinde.

  • 1 Aralık 2014 tarihinde, saat 00:27
   Permalink

   Ayrıca deu isimli arkadasa sonuna kadar katılıyorum.Ben kendi bölümüme 5binden girdim.Türkiyede ygs-lys sınavından ilk 5 bine giren kaç kişi var bir onu söyleyin önce.Hacettepenin teknikerlik bölümü bile çoğu üniversitenin mühendislik bölümlerinden yüksek puanla alıyor.Ortalamam 4 üzerinden 3.68 ve hiçbir alttan dersim yok adamlar alttan ders şartı da koyuyorlar deu’nun dediği gibi başarılı öğrencileri alıyorlar sadece.Ben vizelere finallere çalışırken tansiyonum düştüğü zamanları hatırlarım.Oyle boş insanları zaten mülakatlarda eliyorlar yani herkesin içi rahat olsun.İnsan art niyet arıyor böyle yorumlara.İnşallah yüce Allah size de nasip eder ama hükümeti karalamak için bunu araç olarak kullanmayın 2500 kişinin hakkı üzerinize olur.Hasutluk büyük günah allah herkese versin bana verdiğinin daha iyisini versin temennim sizin de aynı şeyi dilemeniz.

  • 1 Aralık 2014 tarihinde, saat 00:35
   Permalink

   Altan kardeş PMYO olan illerde pekala uygulanabilir.Her okula bir kontenjan koyarsın .Arkadaşlar sakın ola kızmayın ben kanunda gördüğüm eksiklikleri söylüyorum birileri Danıştay’a dava açarsa danıştayın Anayasaya rağmen bu konuyu es geçeceğini sanmıyorum.muhtemelen kazananlarda mezun olurlar zaten kanun maddesi her ne kadar yanlış olsa da haklarınızı korur.Sizden sonrasını kapsar büyük bir olasılıkla.

 • 29 Kasım 2014 tarihinde, saat 09:09
  Permalink

  Abi bu sınavla atama 13.ve 14.donemi mi kapsıyor yani 15 dönem ile bir ilgisi yok mu lütfen cvplla ders çalışmak dan sogudum

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET