FYO ile polis amiri olanların çalışma zorunluluğu

alımları ile polis amiri olanların çalışma zorunluluğu ile ilgili yönetmelik maddelerini yazımızın devamında görebilirsiniz.

FYO Yönetmeliğine göre;

Mecburi hizmet ve yapılan masrafların geri alınması

MADDE 27 – (1) Emniyet Genel Müdürlüğü adına fakülte veya yüksekokullarda lisans eğitimi yaptırılanlar her eğitim-öğretim yılı karşılığında iki yıl süreyle mecburi hizmet yapmakla yükümlüdürler.

(2) Mezun olup olmadığına bakılmaksızın mecburi hizmetle yükümlü olan ve fakülte ve yüksekokul öğrenciliğinde kesin veya geçici kaydı bulunan öğrencilerden; istifa edenler veya ilişiğinin kesilmesini gerektiren suç işleyenler, sağlık sebebi hariç başka herhangi bir sebeple ayrılanlar, yükümlülük sürelerinin eksik kısmı ile orantılı olarak kendilerine yapılmış olan eğitim-öğretim masraflarını 30/9/2003 tarihli ve 25245 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Emniyet Genel Müdürlüğü Adına Polis Akademisi ve Diğer Fakülte ve Yüksek Okullarda Okuyan Öğrencilerden Alınacak Tazminata Dair Yönetmelik hükümlerine göre ödemek zorundadırlar.

 

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

FYO ile polis amiri olanların çalışma zorunluluğu” için bir yorum

  • 5 Kasım 2014 tarihinde, saat 17:41
    Permalink

    muhendislik okuyan ogrenciler emniyette nerelere yonlendirilebilir

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET