FYO Mülakat Sınavı Tecrübesi

sınavlarının ilk aşaması fiziki yeterlilik sınavı ve ardından mülakat sınavı olarak gerçekleşmektedir. tecrübesini aktaran bir üyemizin yazdıklarını yazımızın devamından okuyabilirsiniz.

 

 

ben dün izmir’de girdim arkadaşlar.

öncelikle spor kıyafetleriyle gidebilirsiniz. tabi sözlü mülakat için yanınızda getirin kıyafetlerinizi.

gidince evrak kontrolü oluyor. boy kilo ölçümü yapılıyor.

bundan geçenler spora alınıyor. spor salonunda şınav- atlama- mekik sıralaması uygulandı. koşu için dışarı bahçeye çıktık. şınavda 2 dk içinde kızlar 19-20 yapması yeterli oldu, atlama 1.35, mekik 37. kızlar şınavı dizler yerde çekiyor.

erkeklerde şınavı hatırlamıyorum. uzun atlama 2 m, mekik 47.

mekikte görevli kişi ayaklarınıza basıyor ve dizlerinizi tutuyor.

koşunun süresini hatırlamıyorum. oldukça hızlı çıkış yapmalısınız. (tabi benim gibi hızlanıp kontrol kaybedip yere kapaklanmayın )

komisyondakiler oldukça iyi insanlar, motive ediciler yardımcı oluyorlar.

bunu geçtikten sonra sözlü mülakat var. sırayla tek tek girdik biz. maalesef oldukça üstünüze geliyorlar. kendinizi tanıtarak başlıyorsunuz. kart çekiyorsunuz . bende kartı pek önemsemediler. başka sorular sordular. alanım olmayan sorular sordular. 4-5 kişi var komisyonda. her biri farklı soru soruyor. kafanız çorba olabiliyor.

sonuçlar 31 ekim akşam internetten açıklanacakmış.

başarılar hepinize.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

FYO Mülakat Sınavı Tecrübesi” için bir yorum

  • 3 Kasım 2014 tarihinde, saat 10:36
    Permalink

    ama halen açıklanmadı bi bilginiz var mı ?

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET