Google’ın ofisini polis bastı

İnternetin en büyük arama motoru olan Google, kullanıcıların bilgilerini WiFi üzerinden gizlice topladığı gerekçesiyle ofisi Kore polisinin baskınına uğradı.

Güney Kore’nin başkenti Seul’de bulunan Google ofisine Kore polisi baskın yaptı. Kore polisinden yapılan açıklamada, Google’ın internet kullanıcılarının WiFi ağları üzerinden bilgilerini gizlice ele geçirdiğinden şüphelenildiği için ofise baskın yapıldığı belirtildi.

Hatırlanacağı üzere Google, Steet View araçlarının şifresiz olan WiFi ağlarını kullanarak kullanıcıların bilgilerini topladığını daha önce kabul etmiş ve bunun “bir hata” olduğunu dile getirmekten çekinmemişti.

Yapılan baskında ofiste bulunan sabit disklere ve bilgisayarlara el konulurken, dokümanların bir bir inceleneceği açıklandı.

 

Kaynak Hürriyet

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET