HENÜZ TESCİLLENMEMİŞ BAŞARIMIN ÖYKÜSÜ ;)

HENÜZ TESCİLLENMEMİŞ BAŞARIMIN ÖYKÜSÜ 😉

Benim durumum PMYO sınavına hazırlanıp kazanan diğer arkadaşlardan biraz farklı sanırım. Geçen sene bu zamanlarda 2009 PMYO sınavına girmeye karar verdim.  AÖF  4. sınıfa geçmiştim, hem vize ve finalleri vermeli, hem KPSS’ ye hazırlanmalıydım. POMEM yoluyla polis olmayı düşünüyordum. Yaşım tutuyorken son kez, PMYO hakkımı da değerlendirmek istedim. Üstelik özel sektörde de çalışmaktaydım! Öncelikle bir plan yaptım ve bu doğrultuda sırayla hepsini tek tek gerçekleştirmeye başladım. Bu süreçte editörümüze de sık sık danıştım. Üniversiteyi bitirdim POMEM’e başvurdum; ama olmadı, mülakattan elendim, ki KPSS’den 85 gibi iyi bir puan almıştım. ( Nasip değilmiş diyelim) PMYO sınavına 4 ay kala işimden ayrıldım. Kendime bir program yaptım. Her gün aynı saatte kalktım, okula gider gibi ders+mola şeklinde geçirdim günlerimi. Tabi hafta sonu tatillerim de oldu! Çoğu aday gibi benim de matematiğim pek iyi değildi.   Çeşitli kaynaklardan faydalandım, arkadaşlarımdan destek aldım, lise dönemimde bile öğrenemediğim matematiği öğrendim. Her derse eksiklerim oranında zaman ayırdım. Konu çalışmalarım bittikten sonra her derse ait en az 2’şer soru bankası bitirdim. PMYO’ ya yönelik bütün soru bankası ve denemeleri çözdüm. Yorulduğumu hissettiğim her an, polis okulunda olduğumu hatta mesleğe geçtiğimi hayal ettim, aynı sınava hazırlanan arkadaşlarımla konuştum. 13 Eylül 2009’da sınav sonrası: “Emeklerimin karşılığını aldım işte!” dedim.  (110,75 net yapmıştım) Ben öyle sanmışım; zira sorular çalındı ve sınav iptal oldu. Motivasyonum çok düştü; ancak deneme çözmeye devam ettim.. Yinelenen sınav çok zordu. 99,75 net hesapladım ve görünene göre şansım gayet iyi..

Umarım sonuçlar açıklandığında emeklerimin karşılığını alırım. O zaman siz de tescillenmiş  bir başarı öyküsünü okumuş olursunuz. Aksi durumda benim şanssızlığım tescillenecek 😀  (Allah korusun)

Sevgiyle…                               Yelda28

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET