İç Güvenlik Paketi haftaya yasalaşacak

TBMM Genel Kurulu’nda muhalefetin direnişi nedeniyle Meclis’in kapatılacağı 5 Nisan’a kadar yasalaştırılması mümkün gözükmediği için TBMM İçişleri Komisyonu’na geri çekilen iç güvenlik paketinin 63 maddesi tasarı metninden çıkarıldı.

NEVRUZ SONRASI YASALAŞACAK

Bu yöntemle daha önce kabul edilen 67 madde, paket Nevruz sonrası önümüzdeki hafta Genel Kurul’da  yasalaştırılacak. TBMM İçişleri Komisyonu’nda zorlu görüşmelerin ardından iç güvenlik paketinin Nüfus Genel Müdürlüğü ile ilgili düzenlemelerin de yer aldığı 63 maddesi tasarı metninden çıkarıldı.

BAŞKA YASALAR İÇİN ZAMAN KAZANILACAK

Milliyet’in haberine göre, Paketin akıbetinin ne olacağı merak edilirken, ilk bilgiler olaysız geçmesi beklenen Nevruz kutlamalarının ardından tasarının Genel Kurul’dan geçirileceği yönünde. Ak Parti Grup yönetiminden alınan bilgiye göre, İçişleri Komisyonu çıkarılan maddeler sonrası hazırladığı raporu Genel Kurul’a sunacak. Daha sonra İç Güvenlik Paketi’nin kabul edilen ilk 67 maddesine yürürlük ve yürütme maddeleri Genel Kurul’da görüşülerek eklenecek. Yasalaştırılan paket onay için Cumhurbaşkanlığı’na gönderilecek. Böylelikle 5 Nisan’a kadar yeni yasalar çıkartmak için meclise zaman kalacak.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

İç Güvenlik Paketi haftaya yasalaşacak” için 2 yorum

 • 7 Haziran 2015 tarihinde, saat 20:01
  Permalink

  Pmyo 200 olmalı

  Yanıtla
 • 22 Mart 2015 tarihinde, saat 22:59
  Permalink

  Acaba pakette gecen sinavin icerigi ne olacak 2 aylik surede bize suna calis demezler veya ek bi kanun hukmunde kararname cikarip bize bu senelik sinavi uygulamiycam derlermi psikolojimiz alt ust 3 aydir..

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET