İç Güvenlik Paketi haftaya yasalaşacak

TBMM Genel Kurulu’nda muhalefetin direnişi nedeniyle Meclis’in kapatılacağı 5 Nisan’a kadar yasalaştırılması mümkün gözükmediği için TBMM İçişleri Komisyonu’na geri çekilen iç güvenlik paketinin 63 maddesi tasarı metninden çıkarıldı.

NEVRUZ SONRASI YASALAŞACAK

Bu yöntemle daha önce kabul edilen 67 madde, paket Nevruz sonrası önümüzdeki hafta Genel Kurul’da  yasalaştırılacak. TBMM İçişleri Komisyonu’nda zorlu görüşmelerin ardından iç güvenlik paketinin Nüfus Genel Müdürlüğü ile ilgili düzenlemelerin de yer aldığı 63 maddesi tasarı metninden çıkarıldı.

BAŞKA YASALAR İÇİN ZAMAN KAZANILACAK

Milliyet’in haberine göre, Paketin akıbetinin ne olacağı merak edilirken, ilk bilgiler olaysız geçmesi beklenen Nevruz kutlamalarının ardından tasarının Genel Kurul’dan geçirileceği yönünde. Ak Parti Grup yönetiminden alınan bilgiye göre, İçişleri Komisyonu çıkarılan maddeler sonrası hazırladığı raporu Genel Kurul’a sunacak. Daha sonra İç Güvenlik Paketi’nin kabul edilen ilk 67 maddesine yürürlük ve yürütme maddeleri Genel Kurul’da görüşülerek eklenecek. Yasalaştırılan paket onay için Cumhurbaşkanlığı’na gönderilecek. Böylelikle 5 Nisan’a kadar yeni yasalar çıkartmak için meclise zaman kalacak.

Comments
  1. Betül şahin
  2. 13.donem

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir