İHL Mezunları PMYO’ya girebilir mi?

Ben İmam Hatip Lisesi mezunuyum ve aynı zamanda büro yönetimi ve sekreterlik meslek yüksek okulu mezunuyum.

Malumunuz İmam-Hatip Lisesi mezunları polislik imtihanına giremiyorlar, ben bu imtihana girerken hangi diplomam geçerli olacaktır? Yüksek okul diplomasıyla bu imtihana girebilir miyim?

 

 

 

Cevap:

Polis Meslek Yüksek Okulları Giriş Yönetmeliği’nin 5’inci maddesinde; “Yüksek okulun ön lisans seviyesindeki eğitimine; genel lise, erkek teknik öğretim, kız teknik öğretim, ticaret ve turizm öğretimine bağlı okul mezunları sınavla alınırlar” hükmü yer almaktadır. Adaylarda aranılacak şartlar ise adı geçen yönetmeliğin 8’inci maddesinde belirlenmiştir. Bu bağlamda belirtilen liselerden mezun olmadığınız için Polis Meslek Yüksek Okulları’na kabul edilmeniz mümkün değildir. Yüksek okul diploması dikkate alınmayacaktır.

]]>

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET