İzmir Rüştü ÜNSAL PMYO Kazanan Adaylara Duyuru

Geçici kayırlar PMYO Giriş Yönetmeliği 17. Maddesi 3. Bendi gereğince yapılır.

GEÇİCİ KAYIT İŞLEMLERİNDE ALINACAK EVRAKLAR

Askerlik hizmetini yapmış adaylardan terhis belgesi, 1111 sayılı Askerlik Kanunu’ nun 10. maddesine göre askerlik hizmetini yapmış sayılanlardan ise “Askerlik durum Belgesi” istenecektir.

 

Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi istenecek,

 

Mezun olduğu liseye ait diploma, diplomasını kaybedenler için verilen diploma yerine geçen belge, çıkış belgesinin aslı veya onaylı örneği istenecektir. 01/10/2011 tarihinde yapılacak kesin kayıt esnasında diploma yerine geçen veya çıkış belgesinin aslı istenecektir, aksi takdirde kesin kayıtları yapılmayacaktır.

 

Liseden mezun olamayan, beklemeli olan veya sorumlu dersi bulunan adayların Polis Meslek Yüksek Okullarına kayıt için getirmeleri istenen evrakları getirmemeleri durumunda kayıtları yapılmayacaktır.

 

YGS Sonuç belgesinin internet çıktısı istenecektir.

 

Dört adet vesikalık fotoğraf istenecektir.

 

Yaş tahsisi yaptıran adaylardan yaş tahsisi ile ilgili mahkeme kararı istenecektir.

 

NOT 1: Yüksekokulumuza planlaması yapılan adayların en geç 07/09/2011 tarihi mesai bitimine kadar geçici kayıtları yapılacak, bu tarihte Yüksekokulumuzda bulunmayan adaylar haklarını kaybedecekler ve yerlerine yedek aday planlamaları yapılacaktır.Kayıt yaptıran öğrenciler 26/09/2011 tarihine kadar okulumuzda intibak eğitimi için yatılı oalrak kalcaklarından ihtiyaç duyulan spor ayakkabısı, eşofman, traş malzemesi ve yedek elbiselerini yanlarında getirmeleri gerekmektedir. Sağlık raporu için bayan aday öğrencilerin 265 TL, aday erkek öğrencilerin 250 TL ödemeleri gerekmektedir.

 

NOT 2: 07/09/2011 tarihinden sonra geçici kayıt için gelen asıl adayların mazeretleri ne olursa olsun kayıtları yapılmayacaktır. Ancak devlet hastaneleri ve bağlı sağlık kuruluşlarından veya özel sağlık kuruluşlarından geçerli sağlık raporu olan adayların ise rapor bitiminde kayıtları yapılacaktır.

 

NOT 3: PMYO giriş yönetmeliğinin kesin kayıt kabul başlıklı 22. maddesinin 3. bendi gereği düzenlenmesi gereken yüklenme senedinin, kefaletname bölümünde müteselsil kefilin taahhütte bulunacağı meblağ (89.600) Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Adaylar intibak eğitimi sonrası gönderilecekleri izinde kendilerine dağıtılacak yüklenme senetlerini yaptırarak 01/10/2011 tarihinde getirecekler, yüklenme senedini getirmeyenlerin kesin kayıtları yapılmayacaktır.

 

ŞTÜ ÜNSAL POLİS MESLEK YÜKSEK OKULU MÜDÜRLÜĞÜ

]]>

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET