KPSS Lisans En Geç 1 Ay İçinde Yapılacak

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof.Dr. Yusuf Ziya Özcan, iptal edilen KPSS’nin en geç bir ay içinde yeniden yapılacağını söyledi.

Prof.Dr. Özcan, “Zannediyorum bir ay içerisinde her şeyi tamamlayıp, Milli Eğitim Bakanlığı’na atamalar için gerekli puanları yollayabilir duruma geleceğiz” dedi.

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yavuz Coşkun’un oğlunun nikah töreni için eşi Kıvılcım ve oğlu Murat Sinan Özcan ile birlikte kente gelenYÖKBaşkanı Prof.Dr. Yusuf Ziya Özcan, Nizip İlçesi’ndeki Zeugma Antik Kenti’ni gezdi. Nizip’te gazetecilere önce, “KPSS ile ilgili soru sorarsanız konuşmam” diyen Prof.Dr. Özcan, bu konudaki ısrarlı sorular üzerine, 10 Temmuz’da yapılan sınavın iptal edilmesi nedeniyle öğretmen alımlarının durduğunu belirterek, şunları söyledi:

“ÖSYM bildiğiniz gibi Eğitim Bilimleri Sınavı’nı iptal etti. DiğerKPSSile ilgili değişiklik yok. Sadece öğretmenler, 279 bin öğretmen, Eğitim Bilimleri testini tekrar alacak. Öbür branşlardaki atamalar yapılabilecek. Zannediyorum bir ay içerisinde her şeyi tamamlayıp, Milli Eğitim Bakanlığı’na atamalar için gerekli puanları yollayabilir duruma geleceğiz. ÖSYM’ye yeni bir şekil vermeyi düşünüyoruz. O süreç içerisinde şimdiye kadar tespit edilen tüm açıklıklar, nerelerden sızma oluyorsa, o deliklerin kapanması için elimizden geleni yapacağız.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET