KPSS’siz Polislik Anayasa Mahkemesi Gündeminde

Bilindiği üzere polis için 671 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede olmadan polis memuru olmanın yolu açılmıştı.

Bu duruma yönelik açılan iptal davası gündemine alınmıştır.

 

İŞTE İPTALİ İSTENEN MADDELER

’da iptali istenen bölümler:

Madde 26 – 4/6/1937 tarihli ve 3201 sayılı Emniyet Teşkilat Kanununun ek 24 üncü maddesine ikinci fıkrasından sonra gelmek üzere aşağıdaki fıkra eklenmiş ve aynı Kanunun geçici 25 inci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “beşinci fıkrası” ibareleri “altıncı fıkrası” şeklinde değiştirilmiştir.
“Özel harekat birimlerinde istihdam edilmek üzere, yirmisekiz yaşından gün almamış olmak ve terhis tarihinden itibaren otuzaltı aydan fazla süre geçmemiş olmak kaydıyla, en az lise veya dengi okul mezunlarından askerlik hizmetini tamamlamış olanlar, Kamu Personel Seçme Sınavı şartı aranmaksızın, fiziki yeterlilik ve mülakat sınavları ile polis meslek eğitim merkezlerine alınabilir.”

 

Özel harekat alımlarının gecikme nedeninin bu işlem olduğunu öngörüyoruz.

Detaylar için sitemizi takip ediniz.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

KPSS’siz Polislik Anayasa Mahkemesi Gündeminde” için 3 yorum

 • 29 Ekim 2016 tarihinde, saat 19:12
  Permalink

  askerlik şartı kalksın

  Yanıtla
 • 28 Ekim 2016 tarihinde, saat 01:09
  Permalink

  Daha önce de 667 sayılı KHK’nın iptalini istemişti chp , AYM ohal kapsamında olduğu içi iptal kararı vermedi kabul etmedi . Ki ohal kapsamında olduğu için KHK’ları iptal edemiyor diye biliyorum . Ama dediğiniz gibi bu iptal davası yüzünden ertelenmiş olabilir alım .

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET