Lise Mezunları Ayrım Olmaksızın PMYO sınavına başvurabilecek (resmi duyuru)

PMYO sınavlarına bugün yapılan resmi duyuruya göre tüm lise mezunları ile mezun olacak seviyede olan lise 4. sınıf öğrencileri başvurabilecek. Bilindiği üzere imam hatip liseleri ile sağlık liseleri mezunları PMYO sınavına başvuramıyordu.

 

 

Resmi Duyuru;

17/02/2011 tarih ve 6114 sayılı ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞININ TEŞKİLAT VE GÖREVLERİ HAKKINDA KANUNUN 14. MADDESİ ile 25/04/2011 tarih ve 4652 saygılı Polis Yükseköğretim Kanunun 10 uncu maddesinin ikinci fıkrasında ve 15 inci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “genel lise, erkek teknik öğretim, kız teknik öğretim ve ticaret ve turizm öğretimine bağlı okul mezunları” ibaresi “lise ve dengi okulları bitirenler” şeklinde değiştirilmiştir.

 

Dolayısıyla Polis Meslek Yüksekokullarına Giriş Koşulları arasında yer alan  genel lise, erkek teknik öğretim, kız teknik öğretim ve ticaret ve turizm öğretimine bağlı okul mezunu olma şartı “lise ve dengi okulları bitirme” olarak değiştirilmiştir.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET