Liselilerin Polis Okulu Ziyareti

Gaziantep’te polis olmak isteyen lise öğrencileri toplum destekli polisler tarafından Polis Meslek Yüksek Okul Müdürlüğü’ne götürülerek gezdirildi.

Gaziantep’te polis olmak isteyen lise öğrencileri toplum destekli polisler tarafından Polis Meslek Yüksek Okul Müdürlüğü’ne götürülerek gezdirildi. Polis okulu öğrencilerinin yaptığı gösterileri hayranlıkla izleyen öğrenciler, polis mesleğini daha çok benimsediklerini ifade ettiler. Şahinbey İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polis Büro Amirliği tarafından Gaziantep Polis Meslek Yüksek Okulu’nda düzenlenen programa Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Osman Metli, Toplum Destekli Büro Amiri Başkomiser Murat Lale, 19 Mayıs Lisesi öğretmenleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Lise 4. sınıf öğrencilerinden oluşan gurup, önce Osman Metli’yi makamında ziyaret ederek polislik mesleği hakkında çeşitli bilgiler aldı. Polis okulu öğrencileri, suçlu ile mücadele konusu ve saldırgan şahısları etkisiz hale getirme konularını uygulamalı olarak gösterdi. Polis öğrencilerinin gösterisini ilgiyle izleyen lise öğrencileri de uygulamaya katıldı. Polis adaylarını etkisiz hale getirmeye çalışan ancak başarılı olamayan bir lise öğrencisi herkesi kahkahaya boğdu. Polis Meslek Yüksek Okulu 2.sınıf öğrencisi ise zeybek oyunuyla lise öğrencilerinin ilgi odağı oldu. Lise öğrencileri daha sonra spor salonunda sergilenen bilek güreşini izledi. İki öğrencinin bilek güreşi ise arkadaşları tarafından beğeniyle izlenildi.

Osman Metli, öğrencilerle okul önünde hatıra fotoğrafı çekilerek, “Eskiden polis okulları 9 ay eğitim yapıyordu sonradan polis mesleğine verilen değerden dolayı meslek yüksek okulları haline geldi. O günden bugüne de teşkilatımızda biz 2 yıllık eğitimden sonra polis arkadaşlarımızı yetiştirmiş oluyoruz. Bunun sonucunu da halktan çok olumlu alıyoruz. Bu durumdan halkımızdan olumlu tepkiler topluyoruz. Bu sebeple polis mesleğine gönül veren siz değerli öğrencilerin de eğitimlerinde başarılı olmanızı
diliyorum” dedi. Kaynak

]]>

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET